Arama
Arama Sonuçları
Tarihi Gümrükhanı’nda açık hava konseri
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Müzik Topluluğu açık hava yaz konserleri kapsamında son konserini kentin simgelerinden biri olan tarihi Gümrük Hanı’nda verdi.
Doğal ağrı kesici besinler
Diyetisyen Betül Merd, binlerce yıldır doğal ağrı kesici olarak kullanılan besinlerle ilgili bilgi verdi.
Zamlar kahveci esnafını da vurdu
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’da, salgın döneminde oyun yasağı ve kapatma kararları ile zor günler geçiren kahvehaneci esnafı bu kez de art arda gelen zamlardan dertli. Son birkaç ayda elektrikten çaya, şekerden Türk kahvesine gelen zamlar sonrası kentte 100’ün üzerinde kıraathane kapanırken, benzer birçok iş yeri de el değiştirdi. Şanlıurfa Kahveciler ve Kafeciler Derneği Başkanı Murat Tuzlu, “Salgından önce çay 1,5 TL’ydi ama inanın o zaman para kazanıyorduk” dedi.
Avukatlardan hakim hakkında ‘onur kırıcı’ suç duyurusu!
Şanlıurfa Barosu, 2. İcra Hukuk Mahkemesi hakiminin duruşma esnasında bir avukata karşı saygısız söz ve davranışlarda bulunduğunu iddia ederek hakim hakkında ‘onur kırıcı’ suç duyurusunda bulundu.
Ahşaba hayat veren eller bir bir yok oluyor
Şanlıurfa’da, bir zamanların gözde mesleklerinden biri olan marangozluğu şimdilerde sürdüren yok denecek kadar az. Zor ve dikkat gerektiren meslekte çırak da yetişmiyor. Kentteki tarihi çarşıda az sayıdaki marangozdan biri olan emektar Mustafa Usta, yarım asırdan fazla süredir ahşaba şekil verdiği işini artık bırakıyor.
Ahmet Hakan sordu, Beyazgül cevapladı
Ulusal medyanın tanınan isimlerinden Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan, Beyazgül ile İstanbul’da bir araya geldi. Gurme olduğunu dile getiren Beyazgül’e, Şanlıurfa’nın yöresel yemekleri ve kültürüyle ilgili sorular yönelten Hakan, aldığı cevapları köşesine taşıdı.
Harran Belediyesi Aliağa Belediyesi ile kardeş ilçe oluyor
Harran Belediyesi ile İzmir-Aliağa Belediyesi kardeş şehir olma sürecini başlattı.
Bekir Urfalı yazdı... Eskiden Urfa'da taziye adabı
Şanlıurfalı Şair "Eskiden" başlıklı yazısında kentte sosyal yaşamda yaşananları yazdı. Taziye adabına dair yazdıklarının dikkat çeken önemli notlar içerdiği görüldü.
Haliliye’de gece denetimi
Haliliye Belediye Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde bulunan oyun salonları ve kahvehaneleri denetleyerek, hiçbir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli uyarılarda bulundu.
Bayram öncesi uzmanından sağlıklı beslenme önerileri
Ramazan ayı boyunca azalan öğün saatleri ve beslenme düzeni, bayramla birlikte tekrar değişmeye başlayacak. Özel bir üniversitenin Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Gonca Güzel bayrama sayılı günler kala nasıl besleneceğimiz konusunda önerile
Ekinci, oda başkanlarına başarı diledi
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, ilçede yeniden güven tazeleyen oda başkanlarına hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Urfa'nın ilçesinde ekmeğe zam!
Siverek’te pide ekmeğin fiyatı 3,5 liradan 5 liraya yükseldi.
Emik'ten oruç tutanlara önemli uyarılar
Uzmanı Dr. Kezban Yavuz Emik, Ramazan ayında beslenme düzeninin değiştiğine dikkati çekerek, sağlık problemleri yaşanmaması için oruç tutacak olan kişilere uyarılarda bulundu.
Ramazan ayında doğru beslenme ipuçları
On bir ayın sultanı Ramazan ayı yaklaşıyor. Bu ayda beslenmeye yeterli önem verilmediği takdirde bazı sağlık sorunları ortaya çıkabiliyor. Diyetisyen Sıla Saraç, Ramazan ayında nasıl beslenilmesine ilişkin püf noktaları anlattı.
Urfalı ekonomist Demirtaş, Çiller'i eleştirdi
Urfalı ünlü ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, siyasete döneceği konuşulan Tansu Çiller'e sosyal medya hesabından sert sözlerle yüklendi.
Tarım ve Orman Bakanlığı 559 hileli ürünü açıkladı
Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 371 firmaya ait 559 ürünü kamuoyuna açıkladı.
Orantısız güç iddialarına Urfa Valiliği'nden açıklama
Eyyübiye'de polislerin plakasız motosiklet sürücüsüne orantısız güç kullandığı iddiaları üzerine açıklama yapan Şanlıurfa Valiliği'nce, 4 polisin de yaralandığını belirtilerek "Sürücünün tanıdıklarından oluşan yaklaşık 20 kişilik grup olaya müdahil olmuş,
Urfa’da kaç taşıtın trafiğe kaydı yapıldı?
Şanlıurfa’da ocak ayı sonu itibariyle trafiğe kayıtlı araç sayısı belli oldu.
Temel gıda ürünlerinde KDV indirimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, temel gıda ürünleriyle ilgili olarak KDV oranını düşürdüklerini duyurdu.
Mevcut başkan güven tazeledi (-EK)
Şanlıurfa Kahveciler ve Çaycılar Esnaf Odası, yeni yönetimini seçmek için sandık başına gitti.
Şanlıurfa Kahveciler ve Çaycılar Esnaf Odası yeni yönetimini seçiyor
Şanlıurfa Kahveciler ve Çaycılar Esnaf Odası, yeni yönetimini seçmek için sandık başına gitti.
Haliliye Belediyesi İzmir’deki Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katıldı
Haliliye Belediyesi, İzmir'de düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katılarak şehrin lezzetleri ve kent kültürünün tanıtılmasına katkı sundu.
Haliliye Belediyesi İzmir’deki Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katıldı
Haliliye Belediyesi, İzmir'de düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katılarak şehrin lezzetleri ve kent kültürünün tanıtılmasına katkı sundu.
Urfa’da trafiğe kayıtlı kaç araç var?
TÜİK’in verilerine göre, Şanlıurfa’da trafikte motorlu kara taşıtları sayısı aralık sonu itibarıyla 263 bin 526 olarak belirlendi.
Ciltte kaşıntı sarılık belirtisi olabilir
Ciltte ve göz aklarında sarı renkle karakterize bir durum olan sarılık, ‘bilirubin’ denilen maddenin ciltte ve göz aklarında birikmesi ile oluşuyor. Genel Cerrahi Uzmanı, Op. Dr. Fikret İrkin, sarılık hastalığının çeşitleri hakkında bilgi verdi.
Türkiye genelinde ‘huzur’ operasyonu
İçişleri Bakanlığı, 81 ilde eş zamanlı 'Huzurlu Sokaklar ve Narkotik Suçları Uygulaması' gerçekleştirdi.
Viranşehir’de onlarca ekiple aşı çalışması
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ile Viranşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesindeki aşı ekipleri, "Toplumsal bağışıklığı artırmak" amacıyla aşı çalışması yaptı.
Köseoğlu'nun Şanlıurfa ziyareti
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, dün akşam saatlerinde kentte gelerek bir dizi temaslarda bulundu.
Şanlıurfa'da çay ve kahve fiyatları denetlendi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Balıklıgöl Platosu ve çevresindeki tarihi iç çarşılarda kuru çay ve kahve fiyatlarını denetledi. 
Esnaf çayın fiyatının dolara göre değişip durmasından dertli
Dolardaki hareketlilik çay ve kahve fiyatlarında da dalgalanmaya neden oldu. Şanlıurfa’da esnaf, çay ve kahvenin ithal edilmesinden dolayı bu ürünlerin fiyatlarında sürekli bir değişikliğin olmasından şikayetçi.