Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa'nın Tarihi için Önemli Arkeolojik Kazılar Toplantısı
Şanlıurfa Taş Tepeler Projesi Neolitik Dönem Yerleşkesi Kazıları, Şanlıurfa Kalesi Kazıları ile Harran Ören Yeri Kazıları Koordinasyon Toplantıları Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapıldı.
Şanlıurfa Kalesi Kapıları Yeniden Açılıyor
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, yenileme ve kazı çalışmaları devam eden Şanlıurfa Kalesi’nde incelemelerde bulundu.
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Fuarında Neler Var Standlar ve Programlar
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Kapılarını Açıyor Turizmin Kalbi Şanlıurfa'da Atacak, Şanlıurfa Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları Urfa fuar merkezinde 1 Eylül'de başlıyor....
Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Kapılarını Açıyor Turizmin Kalbi Şanlıurfa'da Atacak
Şanlıurfa Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları Urfa fuar merkezinde 1 Eylül'de başlıyor.
Şanlıurfa'nın Tarihi Surları Gün Yüzüne Çıkıyor
Şanlıurfa tarihi surları ortaya çıkıyor
Şanlıurfa'nın Yeni Valisi Hasan Şıldak Profilini Urfa'ya Göre Güncelledi
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Sosyal medya hesabında ki profilini urfa'ya göre güncelledi
Eyyübiye'de Binlerce Konut İnşa Ediliyor
Eyyübiye Belediyesi Toki işbirliği ile binlerce konut inşa ediliyor
Başkan Beyazgül Şanlıurfa için Yapılan ve Yapılacak Projelerini Anlattı
Şanlıurfa'nın 3 Yerel TV'nin canlı olarak yayınladığı programa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projelerini anlattı
Şanlıurfa'da Halk Ekmek Fabrikası Açıklaması
Zeynel Başkandan 'Halk Ekmek' açıklaması 3 Yerel TV'nin canlı olarak yayınladığı programa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projelerini anlattı. Halk Ekmek Fabrikası kurmak adına yürüttükleri çalışmalarda sona geldiklerini bildirdi.
Urfa Kalesinde örümcek vinçle çalışmalar hızlandırıldı
İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da, tarihi Urfa Kalesinde 2018 yılında başlatılan kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen örümcek vinç ile hız kazandı.
Nemrut’un Tahtı turizme kazandırılıyor! Proje onaylandı
Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş, tarihte hikayelere, şarkılara ve türkülere konu olmuş Nemrud'un Tahtı’nın (Deyr Yakup Manastırı) turizme kazandırılması için yapılan projenin onaylandığını duyurdu.
Vali Ayhan: Urfa her alanda eşsiz bir şehir
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, dünyanın en büyük nekropol alanı olarak bilinen Haleplibahçe ve Kale Eteği bölgesinde müze ziyaretleri gerçekleştirdi, ardından tarihi alanlarda incelemelerde bulundu.
Urfa Kalesi’ndeki kazı çalışmaları sürüyor
Şanlıurfa’nın en önemli tarih ve kültür simgelerinden olan Urfa Kalesi’ndeki kazı çalışmaları büyük bir titizlikle sürdürülüyor.
Kızılkoyun Nekropol bölgesine dinlenme alanı eklendi
Şanlıurfa’da 10 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın başlattığı Kızılkoyun Projesi kapsamında Roma dönemine ait 2 bin 200 yıllık 103 kaya mezarının gün yüzüne çıkarıldığı Kızılkoyun Nekropol bölgesine dinlenme alanı eklendi.
‘Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel ilgi gördü
Turizm Haftası kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılkoyun Nekropolünde düzenlenen Ney dinletisi ve Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları konulu panele vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Urfa Kurtuluş Günleri’’ kapsamında Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü coşkulu kutlamalarla sona erdi.
Şanlıurfa'nın kurtuluş yıldönümünde coşkulu kutlama
Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıldönümü münasebetiyle “Urfa Kurtuluş Günleri” kapsamında jandarma komando birliğinin gösterisi nefesleri kesti. Balıklıgöl platosunda düzenlenen gösteriyi vatandaşlar ayakta alkışladı.  
Kurtuluş temalı ışık ve lazer gösterisi tarihi Urfa Kalesi’ne yansıtıldı
Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıldönümü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi, Urfa Kurtuluş Günleri kapsamında çeşitli etkinliklerle kurtuluş gününü kutluyor.
Urfa’nın kurtuluş yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü dolayısıyla kentte düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Her yıl coşkulu bir şekilde kutlanan etkinlikler bu yıl da dolu dolu geçecek.
Şanlıurfa'da yeni kaya mezarlıkları bulundu
Kaya mezarlarıyla turizme yeni bir destinasyon sağlanan Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediyesi'nin kamulaştırarak çalışmalara başladığı Urfa Kalesi'nin arkasında da yeni kaya mezarları bulundu.
Vali Erin, tarihi turistik alanda incelemelere gerçekleştirdi
Şanlıurfa Valisi Erin, kentin önemli simgelerinin yer aldığı tarihi turistik alanlarda yapılacak planlamalar kapsamında bölgede incelemelerde bulundu.
Şeyh Mesud Tekkesi tehlike altında!
Eğitimci Mehmet Sarmış, Urfa Kalesi’nin güney tarafında bir tepenin üzerinde bulunan İslami döneme ait eski eserlerden Şeyh Mesud Tekkesi’nin kırılıp yok edilme tehlikesi altında bulunduğunu belirtti.
Büyükşehir Balıklıgölde Kavşak Düzenlemesini Tamamladı
Kent merkezinde yaşanan trafik yoğunluğunun önüne geçmek amacıyla Balıklıgöl platosunda yer alan ve önemli bir geçiş güzergâhı olan yolda kavşak düzenleme çalışması yürüten Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bölgedeki çalışmalarını tamamladı.
Şanlıurfa'nın Tarihi ve Turistik Mekanlarında Motosiklet Turu
ŞANLIURFA'da buluşan 250 motosiklet tutkunu, kentin tarihi ve turistik mekanlarına dikkati çekmek için şehir turu attı.
Açıksu caddesine estetik dokunuşlar
Şanlıurfa Açıksu caddesi
Şanlıurfa' da Polis Bayramı ve Kurtuluş etkinlikleri
10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 176’ncı kuruluş yıl dönümü ve 11 Nisan Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen program kapsamında, Şanlıurfa Şehitliğinde çelenk sunma töreni düzenlendi.
Şanlıurfa'da Kültür Adası Çalışmaları Başladı
Şanlıurfa'da Kültür adası çalışmaları
AK Parti İl Başkanından 'kum sanatı' ile 11 Nisan mesajı
AK Parti İl Başkanından 'kum sanatı' ile 11 Nisan mesajı