Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa'nın İsot Hasadı Başladı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen tarlada isot hasadı etkinliği renkli görüntülere sahne oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül hasat etkinliğine katılarak isot topladı. Başkan Beyazgül Şanlıurfa’ya özgü tescilli yöresel isotun tadı ve aromasının diğer illerde olmadığını söyledi.
Başkan Beyazgül, Fıstık Hasadında Duyurdu Fıstığın Başkenti Şanlıurfa'dır
Türkiye’de fıstığın anavatanı olarak bilinen Şanlıurfa’da, Büyükşehir Belediyesi Tarlada Fıstık Hasadı Şenliği düzenledi. Fıstık hasadına katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “ Dünya’da fıstığın başkenti Şanlıurfa’dır, Bu lezzetleri tatmak isteyen herkesi Şanlıurfa’ya davet ediyorum” dedi.
Şanlıurfa İsotu Görücüye Çıktı
Şanlıurfa’da biber sezonu heyecanı başladı.
Urfa İsotu ile 63 Çeşit Yemek ve Tatlıların Tanıtımı
Şanlıurfa'da isot ile 63 çeşit yemek ve tatlılar
Hüdapar Şanlıurfa Başkanı Özaslan'dan Urfa İsotunu Marka Yapalım Önerisi
Hüdapar Şanlıurfa Başkanı Özaslan, Proje önerisini; ''Gençlerimiz tarlalarda yetişen biberi alıp ev hanımlarına versinler. Ev hanımları pul biber, biber salçası ve kurutmalık gibi katma değeri yüksek olan ürünlere dönüştürsünler. Ambalajlar hazırlayıp ürünleri içerisine yerleştirelim ve ayrı ayrı markalar oluşturalım.'' şeklinde özetleyen HÜDAPAR Urfa İl Başkanı Özaslan, iktidara mensup Urfa Milletvekillerini bu projeye ön ayak olmaya çağırdı
Şanlıurfa'nın Marka Ürünleri Bitlis Ahlat'ta Tam Not Aldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanı Niyazi Kocadağ, Malazgirt Zaferinin 951. yılı etkinlikleri için Ahlat ilçesinde..
Şanlıurfa İsot Mesaisi Başladı..
Şanlıurfa'da kırmızı biber hasadı ile urfa isotu mesaisi başladı..
Urfa İsotu bu sene çok zorlayacak
Şanlıurfa'lıların kış hazırlıkları zora girdi Geçen yıla oranla katlanan fiyatlar kış hazırlıklarına girişen Urfalı aileleri kara kara düşündürüyor.. Kentte Domates salçası çıkaranların sayısı azaldı. Dar gelirliyi en çok maliyeti geçen yıla oranla 4 kat artan isot zorlayacak.
Urfa isotunu enflasyon yuttu
İsot çıkarma mevsimi yaklaşırken fiyatlar daha şimdiden vatandaşları kara kara düşündürtmeye başladı. Henüz Urfa isotu çarşıya inmedi. Ancak Hal Pazarı komisyoncuları, girdilerdeki artış yüzünden isotun kilosunun geçen yıla oranla en az yüzde 300 zamlı olacağını tahmin ediyor.
Urfa merkezinde köy hayatı
Şanlıurfa'da 7’den 70’e vatandaşlar eyyam-ı bahur sıcaklarından korunmak için yeni yollar arıyor. Çocuklar ve gençler belediyenin yüzme havuzlarına akın ederken Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi tarafından açılışı yapılan Hobi evleri de 65 yaş üstü vatandaşların yeni adresi oldu.
Tadıyla ağızları fiyatıyla da cepleri yakacak
Şanlıurfa halkının vazgeçilmez yiyecekleri arasında yer alan isotun hasat mevsiminin başlamasına az bir süre kaldı. Önceki yıllara göre isottaki fiyat artışı bu sene hem satıcıyı hem de alıcıyı kara kara düşündürüyor. İsot bu yıl tadıyla ağızları fiyatıyla da cepleri yakacağa benziyor.
Şanlıurfa Hobi Bahçesi açıldı! Müracaat süresi uzatıldı...
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hobi Bahçesi, düzenlenen açılış töreni ile hizmete sunuldu. Başkan Zeynel Abidin Beyazgül Hobi Bahçesi müracaatlarının 3 gün daha uzattıklarını belirtti.
Urfa’nın lezzetleri İstanbul’da
Şanlıurfa Tanıtım Günleri coşkusu İstanbul’da yaşanıyor. Şanlıurfa’nın yöresel tescilli lezzetlerinin ziyaretçilerin beğenisine sunulduğu alanda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Urfa Ahengi Sıra Gecesi ekibi seslendirdikleri birbirinden güzel türkülerle alanı dolduran binlerce ziyaretçiye unutamayacakları bir gün yaşattı.
TikTok'ta gündem oldu! Urfa isotu 'yerlerde'
Şanlıurfa’da her yıl isot sezonu geldiğinde ya olumsuz bir video ya da haber paylaşılıyor. Bu sezon da yere dökülen isotun süpürgeyle toplanması TikTok’a düştü.
Şanlıurfa İsotu ile Türkiye'nin pul biber ihracatı 9 ayda yüzde 28 arttı
Türkiye'den bu yılın ocak-eylül döneminde yapılan pul biber ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 artarak 6 milyon 602 bin dolara ulaştı.AA muhabirinin Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) verilerinden derlediği bilgilere göre, Türkiye, geçen yıl 107 ?.
Urfa İsotu Nobel Ödülü Kazandırdı
urfa isotu nobel ödülünü getirdi
Şanlıurfa İsotu ve Urfa Pul Bİberi Binlerce Kişiye İstihdam Sağlıyor
Şanlıurfa haber; Urfa Pul biberi 10 bin kişiye geçim kaynağı oluyor.
Kırmızı Altın Urfa İsot Hasat Zamanı
BAŞKAN BEYAZGÜL TARLADA İSOT HASADI ETKİNLİĞİNE KATILDI Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Akçakale Fidanlığında gerçekleştirilen İsot Hasadına katılarak yöre kadınlarıyla birlikte tarladan isot topladı.
Şanlıurfa'da Acı Zamanı
Türkiye'nin en çok acı tüketilen kentlerin başında gelen Şanlıurfa'da, biber isot hasadı ile birlikte isot yapımına da başlandı.
Şanlıurfa İsotu Avrupa Sofralarına Taste Of Urfa ile Çıktı
Şanlıurfa pul biberi taste of urfa adıyla avrupa pazarında
Karantinadan Çıkan Vatandaşlara Fıstık ve İsot Hediye Edildi
Şanlıurfa'da karantinadan çıkan vatandaşlara...