Arama
Arama Sonuçları
Büyükşehir Büyük Sevda İster, Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında 100 Proje
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplu açılış töreni Grup Dergah’ın seslendirdiği ilahi konseri ile başladı. Alanı dolduran binlerce kişi ilahilere eşlik etti. Programda sahne alan Engelliler Koordinasyon Merkezi Engelsiz Mehteran Takımı tarafından sunulan gösteri izleyenleri mest etti.
Urfa Tarihinde Önemli Yere Sahip Germuş Kilisesi Turizme Ne Zaman Kazandırılacak
Urfa'nın tarihi Germuş kilisesi ile ilgili soru önergesi,
Şanlıurfa Tarihi, Gastronomisi, Kültürü, İstanbul Tanıtım Günlerinde
Urfa Tanıtım Günleri haberleri; Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ‘İstanbul İl Tanıtım Günleri’ Şanlıurfa’nın geçmişe ışık tutan tarihi, damak çatlatan lezzetleri, UNESCO’ya aday müziği ile başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın tarihi, gastronomisi ve eşsiz kültürel değerleriyle ziyaretçilerini beklediğini aktardı.
Şanlıurfa'nın Tarihi için Önemli Arkeolojik Kazılar Toplantısı
Şanlıurfa Taş Tepeler Projesi Neolitik Dönem Yerleşkesi Kazıları, Şanlıurfa Kalesi Kazıları ile Harran Ören Yeri Kazıları Koordinasyon Toplantıları Vali Hasan Şıldak başkanlığında yapıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başkan Beyazgül'e Ödül
Başkan Beyazgül bu ödül Şanlıurfa'ya armağan olsun
Nemrut’un Tahtı turizme kazandırılıyor! Proje onaylandı
Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş, tarihte hikayelere, şarkılara ve türkülere konu olmuş Nemrud'un Tahtı’nın (Deyr Yakup Manastırı) turizme kazandırılması için yapılan projenin onaylandığını duyurdu.
Beyazgül: Bütün şehirlere fark attık
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, göreve seçildiği 31 Mart 2019’dan bugüne kadarki görev süresinde yaptıklarını değerlendirme toplantısında anlattı. Özellikle kültür ve turizm alanında birçok başarılı işlere imza attıklarını vu
Urfalı genç sporcu dünya şampiyonu olmak istiyor
Haliliye Belediyesi’nin lisanslı sporcular yetiştirdiği Aliya İzzetbegoviç Spor ve Yaşam Merkezindeki tekvando kursuna katılan Durdu Akyüz, başarılarıyla Şanlıurfa’nın gururu oluyor.
Kızılay Kentsel Tasarım Fikir Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ödüllü Kızılay Meydanı ve Kentsel Tasarım Fikir Yarışması sonuçlandı.
Hazır giyim fiyatları artınca kumaşa rağbet arttı
Artan kur kriziyle birlikte gıda, otomotiv ve konuttan sonra hazır giyimde de fiyatlar durmuyor. Bu da top kumaşa olan rağbeti yükseltti. Şanlıurfa Tarihi Kapalı Çarşısı'nda kumaşçılarda son dönemde ciddi bir hareketlilik yaşanırken kumaş fiyatlarında da
Şanlıurfa'da Tarihi Kilise Restorasyonu Bekliyor
Halfeti'de ki tarihi kilisenin restorasyonu
Şanlıurfa Tarihi Diş Hastanesi Müze Oluyor
Şanlıurfa haberleri; Urfa Diş hastanesi eski binası müze oluyor.
Ankara da Şanlıurfa Tanıtım Günleri
Ankara’da Şanlıurfa tanıtım günleri programı düzenlenecek.
Şanlıurfa'da 4 belediyeye hibe desteği!
Sürdürülebilir SosyoEkonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi kapsamında Şanlıurfa'da 4 belediye hibe almaya hak kazandı.
Şanlıurfa Tarihi Alanları Meclise Taşınacak
Urfa Tarihi alanlar meclise taşınacak
Şanlıurfa Tarihi Bölgeleri Gün Yüzüne Çıkaracağız
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; Tarihi bölgeleri...
Canla Başla Mücadelede Tarihi Zafer
Türkiye Voleybol 1. Ligi B Grubunda mücadele eden Haliliye Belediyespor, Türkiye Voleybol Federasyonu’nun aldığı kararla Efeler Ligi'ne yükseldi. Erkekler voleybol takımları bazında kentin spor tarihinde bir ilke imza atan Haliliye Belediyespor, marka takım olma adına tarihi bir başarıya daha imza atmış oldu.
Şanlıurfa Turizm Hedefi Gözde Şehri Olma Yolunda
Şanlıurfa Turizmin Gözde Şehri Olma yolunda