Arama
Arama Sonuçları
Harran Üniversite Hastanesinde Başarılı Katarakt Ameliyatlarıyla Gündemde..
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Lokman Balyen, iki gözünde görme kaybı yaşayan hastaların psikolojik ve sosyal yaşam kalitesinde ciddi düşüş yaşandığına dikkat çekerek başarılı katarakt ameliyatı ile görme kesinliği artan hastaların yaşam kalitesinin arttığını söyledi.
Göz Doktoru Şanlıurfa'lıları Uyarıyor Aman Dikkat
Şanlıurfa'nın artan sıcak havaları nedeniyle güneş ışınları gözler ve görme sağlığı üzerine olumsuz etkiler bırakabiliyor.
Şanlıurfaspor'lu Golcü Kemal Rüzgar Gidiyor...
Şanlıurfaspor’un gol kralı yeni takımına gidiyor Geçtiğimiz sezon Şanlıurfaspor forması ile gol kralı olan 28 yaşındaki Kemal Rüzgar’ın Menemen FK ile anlaştığı iddia edildi.
Urfa'da Çiçek Üretimi Yılda 5 Milyondan Fazla
Şanlıurfa'da Çiçek üretimi Büyükşehir Belediyesi yılda 5 milyondan fazla çiçek üretiliyor
Şanlıurfa Koordinasyon Kurulu 2023 ilk Toplantısını Yaptı
Şanlıurfa il Koordinasyon kurulu 2023 yılı 1. toplantısı
Şanlıurfa Valisi Ayhan Katar’da
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan bir dizi temaslarda bulunmak üzere Katar’a gitti.
Şanlıurfa Balıklıgöl'de Şiir Akşamları İbrahim Sadri ile Başladı..
Eyyübiye Belediyesinin organize ettiği Şiir akşamları programı başladı..
Şanlıurfa Kazançlı Çıkacak...
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Urfa'da Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı düzenleyecek..
Şanlıurfa'da Göz Bankası ve Kornea Servisi Başka Şehre Gitmeye Gerek Yok
Şanlıurfa'dan başka şehre gitmeye gerek kalmadan Göz hastalıklarını tedavi ediyor..
Beyazgül'den 15 Temmuz mesajı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Beyazgül, “Aziz milletimiz ‘Ya istiklal, ya ölüm’ anlayışıyla canlarını feda ederek bu oyunu bozmuştur” dedi.
Uluslararası robot yarışması Urfa’da başladı
14. Uluslararası Milli Eğitim Bakanlığı Robot Yarışması, "Göbeklitepe" teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" sloganıyla Şanlıurfa’da başladı. Toplamda 4 gün sürecek yarışmaya 4 binden fazla robotla 10 binin üzerinde katılımcı katılıyor.
Göbeklitepe, Beyoğlu Kültür Yolunda
‘Tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe bu kez İstanbul’da Galataport’ta sergileniyor.
Belediye Başkanı Çakmak’tan gençlere müjde
Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak, ilçeye kazandırılması planlanan çalışmalar kapsamında Ankara’da yaptığı ziyaretler meyvesini vermeye devam ediyor.
Dünya Kupası'nda Göbeklitepe sergilenecek
Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş’nin girişimleri ile Göbeklitepe dikili taşı Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda sergilenmek üzere yola çıkıyor.
Kimler geldi, kimler nasıl geçti? Urfa'nın son valileri...
Şanlıurfa'da son 13 yılda görev yapan 5 validen 3'ü merkeze çekildi. Hangi vali hangi ilden geldi, kentte kaç yıl görev yaptı, sonra nereye atandı? İşte Urfa'da valilerin atama haritası...
Sahte güneş gözlüğüyle gözünüzden olmayın
Hava sıcaklılarının mevsim normallerinin üstüne çıktığı bugünlerde vatandaşların güneş gözlüklerine olan talebi arttı. Şanlıurfa’da uzmanlar kalitesiz güneş gözlüklerinin katarakt gibi hastalıklara neden olabileceğini belirterek, imitasyon ürünlerden uzak
İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’ne yeni başkan
İlim Yayma Cemiyeti Şanlıurfa Şubesi’nin yeni başkanı belli oldu.
Ekinci: Ülkemizin en değerli sermayesi emektir
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
TFF gelecek sezon lig başlangıç takvimini açıkladı
TFF, Şanlıurfaspor’un da gelecek sezon mücadele edeceği TFF 2. Lig ve diğer liglerde sezonun başlangıç ve bitiş takvimini açıkladı.
Hafriyat şirketleri zararına çalışıyor
Son dönemde motorine gelen zamlarla hafriyat şirketleri zor günler geçiriyor. Şanlıurfa’da hafriyat ve moloz taşımacılığı yapan şirketler artan maliyetlere rağmen çalışma saatleri fiyatlarına zam yapılmadığını iddia ederek zararına çalıştıklarını bildirdi
Farklı ülkelerden getirilen güvercinler Urfa’da yarıştı
Şanlıurfa’da 1. Uluslararası Güvercin Güzellik Yarışması yapıldı. Yaklaşık 2 bin güvercin 23 kategoride derece almak için kapışırken yarışma öncesi Ukrayna-Rusya savaşının son bulması için gökyüzüne yüzlerce güvercin salındı.
Farklı ülkelerden getirilen güvercinler Urfa’da yarıştı
Şanlıurfa’da 1. Uluslararası Güvercin Güzellik Yarışması yapıldı. Yaklaşık 2 bin güvercin 23 kategoride derece almak için kapışırken yarışma öncesi Ukrayna-Rusya savaşının son bulması için gökyüzüne yüzlerce güvercin salındı.
A vitamini eksikliği çocukların göz sağlığını tehdit ediyor
Göz hastalıkları hekimi Op. Dr. Ömer Takeş, vitamin eksikliğinin göz sağlığını olumsuz etkilediğini belirterek, dünyada her yıl 500 bin çocukta A vitamini yetmezliğine bağlı körlük geliştiğine dikkati çekti.
FIFA yarı otomatik ofsayt sistemi üzerinde çalışıyor
FIFA, VAR sisteminin ardından yeşil sahalarda yeni bir teknoloji üzerine çalışıyor. Bu teknoloji sayesinde ofsaytlar 3 saniye gibi kısa bir sürede tespit edilebilecek.
Bozkurt, kamp dönemini değerlendirdi
Şanlıurfaspor'da iki haftalık kamp dönemi tamamlandı. Çalışmalarla ilgili değerlendirme yapan Teknik Direktör Bozkurt, iyi bir kadro kurduklarını ifade etti.
Beyazgül Katar’da Büyükelçi Göksu’yu ziyaret etti
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, Katar’da Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Göksu’yu ziyaret etti.
Stokçulara TBMM’den yasa
Stokçulara ağır cezalar getiren yasa teklifi TBMM'ye sunulacak. Sunulan yasada stokçulara yönelik para cezasının artırılması öngörülüyor.
Erdoğan'dan stokçuluk yapanlara sert uyarı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, stokçuluk yapanları uyararak “Hem ellerindekine el koyacağız hem de cezai müeyyideleri yüksek tutacağız" dedi.