Arama
Arama Sonuçları
Cumhurbaşkanı Açıkladı Yemek kartı, Elektrik, Doğalgaz ve Isınma Yardımı Detayları
Şanlıurfa Haberleri; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı detaylar
Belediye işçilerinin En Düşük Maaşı 8 Bin TL Oldu..
Belediye'de ki işçiler en düşük maaşları 8 bin TL olunca göbek attılar..
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Vergi Düzenlemesi Talimatı
Vergi konusuyla ilgili olarak Hazine ve Maliye Bakanımız, bakanlık nezdinde süratle adımı atacaktır
Maliye Bakanı Nebati Tablo Apaçık Ortada..
Şanlıurfatv haber; Maliye Bakanı Nurettin Nebati Ekonomimiz çok şükür sağlıklı ve sağlam
Urfalı sanatçıya bir dava da Şivan Perver’den!
Urfalı sanatçı İbrahim Tatlıses magazin gündeminden düşmüyor. Bu kez kebap salonlarının ve şirketlerinin, doğalgaz ve elektrik borçlarını ödemediği öne sürülen Tatlıses'e oğlu Ahmet ve ilk eşi Adalet Sara'nın haciz gönderdiği ortaya çıktı. Tatlıses'e daha önce beraber sahne aldığı Kürt sanatçı Şivan Perwer tarafından da haciz işlemi başlatıldığı iddia edildi.
Elektrikli otomobiller için ek vergi
Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi.
Spotçular yeni evlenen çiftlerin gözdesi oldu
ÖZEL HABER- Son zamanlarda ekonomide yaşanan olumsuzluklar ve fiyatlardaki artış sıfıra yakın ikinci el eşya satan spotçuların müşteri profilini değiştirdi. Şanlıurfa’da özellikle öğrencilerin ve bekar memurların alışveriş yaptığı ikinci el eşya satan spotçuların müşterileri yeni evlenecek çiftler olmaya başladı.
Kur korumalı mevduat sistemiyle ilgili yeni karar!
Cumhurbaşkanı kararıyla, kur korumalı mevduat sistemine dahil olan şirketlere sağlanan vergi avantajında süre uzatıldı.
KYK borçlarına yeni düzenleme
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sona eren kabine toplantısının ardından KYK kredi borçları konusunda alınan kararı duyurdu. Erdoğan, "KYK kredi geri ödemeleri enflasyon farkı olmaksızın alınan kredi üzerinden yapılacak, yani ana para ödenecek" dedi.
Milyonlarca araç sahibini ilgilendiriyor! Son tarih verildi
Gelir İdaresi Başkanlığı, Motorlu Taşıtlar Vergisinin ikinci taksit ödemesinin 1 Ağustos'a kadar süreceğini duyurdu.
Tütün ve makaron kaçakçılığına yönelik ‘Nefes’ operasyonu
İçişleri Bakanı Soylu, tütün mamulü ve makaron kaçakçılığı yapan suç gruplarına yönelik ‘Nefes’ operasyonunda 214 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiğini duyurdu.
Şanlıurfa Tabip Odası’ndan açıklama! “İşçilerin sağlığı ve güvenliği kamusal bir sorumluktur”
Şanlıurfa Tabip Odası öncülüğünde 6331 Sayılı İş Sağlığı Güvenliği Yasası’na yönelik basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, “6331 sayılı Yasa’dan vazgeçilmeli, işçi sağlığı alanını taşeronlaştırarak piyasaya açan OSGB’ler kapatılmalıdır” ifadelerine yer verildi.
Asgari ücrette ara zam için ilk toplantı sona erdi
2022'nin ikinci altı ayında asgari ücrete yapılacak artışı belirlemek üzere yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantısı sona erdi. Toplantıdan çıkan mutabakata göre, asgari ücretteki artış temmuzdan itibaren geçerli olacak ve asgari ücrete vergi muafiyeti, yeni zamla ulaşılan rakam için de uygulanacak.
Şekere zam geldi
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürlüğü, şeker fiyatlarına yüzde 37-67 oranlarında zam yaptı.
Bitkisel yağlarda gümrük vergisi sıfırlandı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yer alan karar ile 1 Temmuz-31 Aralık tarihleri arasında soya, ayçiçek tohumu, mısır, palm ve aspir yağı ve bazı ağaç ve çiçek tohumlarında gümrük vergisini sıfırlandı.
TBMM’de bu hafta önemli gündem maddeleri görüşülecek
TBMM, 6'ncı Yargı Paketi, İstanbul Finans Merkezi Kanunu Teklifi, basın, sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yapacak.
Pandemide kesilen cezalara af geliyor
Salgın döneminde sokağa çıkma yasağına uymayanlara kesilen idari para cezalarına af geleceği iddia edildi.
Dövizde kimlik şartı sınırı arttı
Döviz alım satımı işlemlerinde vergi kimlik numarası tespitini gerektiren tutar sınırı 3 bin dolardan 5 bin dolara çıktı. Ayrıca, suç gelirlerinin aklanmasının önlenmesi amacıyla kimlik tespiti gerektiren para transferinde ise sınır 10 bin TL artırıldı.
Bakan Nebati açıkladı: Yüzlerce personel alınacak
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yüzlerce gelir uzman yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu.
Şanlıurfa'da çok ucuz fiyata arsalar
Şanlıurfa’nın çeşitli bölgelerinde internet üzerinden satışa çıkarılan, fıstıklık, bağ, tarla ve arsa ilanlarında vergi ve harç ödememek için komik rakamların yazıldığı ortaya çıktı. 3 milyon liralık arsaların 30 bin lira gibi rakamlarla satılmış gibi gösterildiği anlaşıldı.
Klima fiyatlarına bakıp soğuyorlar
Şanlıurfa’da sıcak havalar iyice kendini hissettirmeye başladı. Bunaltan sıcaklıklardan kurtulmak isteyen vatandaşlar klima satan dükkanların yolunu tutuyor. Esnaf ise artan klima fiyatlarının yanı sıra sürekli zamlanan elektrik kullanım ücretiyle müşterilerin iklimleme cihazı almaktan caydığını söylüyor. Vatandaşlar daha ekonomik olduğu için yer klimalarına yönelmiş durumda.
Vergi borcu olanlara dikkat!
Karaköprü Belediyesi, emlak, ilan, reklam, çevre ve temizlik vergisi borcu bulunan vatandaşlara 2022 yılının ilk taksitin son ödeme gününün 31 Mayıs olduğu konusunda hatırlatmada bulundu.
GİB onlarca personel alacak
Gelir İdaresi Başkanlığı 70 sözleşmeli personel alacak.
Akçakale Belediyesi'nden "Suriye'den çöp toplanıyor" iddialarına yanıt!
Akçakale Belediyesi, CHP'li İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın "Akçakalelilerin vergisiyle Tel Abyad'ın çöpü toplanıyor ama Akçakale'ye hizmet yapılmıyor" iddialarını yalanlayarak "Çalışmalarımızın çirkin iftira ve söylemlerle karalanmasına müsaade etmeyeceğiz" denildi.
Sigara ve alkole ÖTV zammı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla alkollü içeceklerde ve sigarada Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) oranı artırıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Avukat Avcı: “Arabuluculara kira belirleme yetkisi verilmeli”
ÖZEL HABER |Hukukçular Derneği ve Arabuluculuk Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Avukat Ömer Avcı, son günlerde artan kira fiyatları, fırsatçılık yapan ev sahipleri ve mağdur olan kiracılar için çözüm önerilerini sundu.
Avukat Avcı: “Arabulucululara kira belirleme yetkisi verilmeli”
ÖZEL HABER |Hukukçular Derneği ve Arabuluculuk Derneği Şanlıurfa İl Temsilcisi Avukat Ömer Avcı, son günlerde artan kira fiyatları, fırsatçılık yapan ev sahipleri ve mağdur olan kiracılar için çözüm önerilerini sundu.
Urfalıların yakından tanıdığı isme Diyarbakır'da çifte görev!
Şanlıurfalıların yakından tanıdığı ve ardında güzel izler bırakan eski Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi Diyarbakır Vali Yardımcısı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili görevine getirildi.
Şanlıurfa’da kaçak çayın tadı kaçtı!
Şanlıurfalıların yoğunlukla tükettiği “kaçak çayın” fiyatı arttı. Tiryakisi oldukları çayın kilosunun 200 lira seviyesine çıkmasının ardından Türk çayına dönenler bulunurken, esnaf daha önce her müşteriye 3-5 kilo sattıkları kaçak çayı artık yarım kilo satabildiklerini söyledi.