Arama
Arama Sonuçları
İş Yerleri için Kira Artış Zam Oranı Belli Oldu
Şanlıurfatv Ekonomi haberleri; İşyerleri için kira zammı artış oranı açıklandı
Eyyübiye'de Binlerce Konut İnşa Ediliyor
Eyyübiye Belediyesi Toki işbirliği ile binlerce konut inşa ediliyor
Şanlıurfa Valiliğinden Magandalara Özel Önlem
Urfa Valiliği düğün magandaları için önlem aldı.. Urfa'da düğün, kına gecesi, nişan, asker uğurlama merasimi vb. organizasyonlarda etkinlik sahibi kimlik ve iletişim bilgileri ve organizasyon yapılacak yeri ve saatini gösterir dilekçe ile bağlı bulunduğu Polis Merkezi Amirliğine/Jandarma Karakol Komutanlığına müracaatta bulunacak, yasaklarla ilgili olarak kendilerine tebligatta bulunulacak, alınan tedbirlere uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacak.
Afetzede Barınma Desteği Başvuruları Başladı Sondakika Depremzedelere
Sondakika haberine göre depremzede afet barınma desteği başvurusu
Sondakika AFAD Açıklama Yaptı İşte Depremden Sonra Merak Edilenler
AFAD başkanlığından depremle ilgili merak edilenler açıklaması
Elektrik ve Doğalgaza Zam Geldi
Şanlıurfatv haber; Elektrik ve Doğalgaza Yüzde 20 zam geldi
Gergerlioğlu Urfa’daki öldürülmeyi TBMM gündemine taşıdı
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Şanlıurfa’da iki polisin ölümüne neden olan Mehmet Aslan’ın öldürülmesini TBMM gündemine taşıdı.
Doğal gaza büyük zam!
Doğal gazda konut abonelerine yüzde 30, sanayi abonelerine ise yüzde 40 zam geldi.
Veriler açıklandı, Şanlıurfa 2’nci sırada
Türkiye'de 2021 yılında ortalama hanehalkı büyüklüğünün en yüksek olduğu il, 5,46 kişi ile Şırnak oldu. Şırnak ilini 5,12 kişi ile Şanlıurfa izledi.
Bakan Nebati'den konutta fahiş fiyat artışı açıklaması: Fırsatçılara müsamaha göstermeyeceğiz
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Konut Finansman Projesi'nin açıklanmasının ardından konut fiyatlarında yaşanan "fahiş" fiyat artışlarını çok yakından takip ettiklerini belirterek, "Vatandaşlarımızı mağdur etmeye kalkışanlar hakkında ilgili her ad
Türkiye'de en fazla yoksul ailenin bulunduğu il Şanlıurfa
TÜİK’in araştırmasına göre, Türkiye’de en fazla yoksul ailenin bulunduğu illerin başında Şanlıurfa yer aldı.
Doğalgaz zammı belli oldu! Konutta yüzde 35, sanayide yüzde 50
Doğalgaza bir dev zam daha geldi. BOTAŞ'tan yapılan açıklamaya göre; elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın satış fiyatında yüzde 44,30, elektrik üretimi haricinde kullanılan doğalgazın satış fiyatında yüzde 50 ve konutlarda kullanılan doğalgazın sat
Kira geliri olanlar dikkat: Kira gelir beyannamesi için son gün yarın!
Konut ve iş yeri kira geliri beyan dönemi için yarın son gün. Konutta 7 bin, iş yerinde 53 bin TL üzerinde kira getirisi elde edenler gelir vergisi ödeyecek. Kira gelirlerinden bağış, eğitim, sağlık ve sigorta masrafları vergiden indirilebilecek.
Ev fiyatlarına düzenleme: Konutta KDV indirimi geliyor
Hazine ve Maliye Bakanlığı, gıda ürünlerinin ardından konut sektöründe KDV'nin sadeleştirilmesine yönelik çalışmayı tamamladı. Hem ev alacakları hem konut üreten inşaat sektörünü rahatlatacak yeni model Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. Planlanan s
İl Başkanı Çolak: "Meclisin bile üstünde bir dokunulmazlık"
Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Çolak, kentin çözülmeyen elektrik sorunuyla alakalı ağır eleştirilerde bulundu.
Şanlıurfa’da ağaçlandırma çalışması
Şanlıurfa’da yapımı tamamlanan 'Sabır Evleri'nde ağaçlandırma çalışması başlatıldı.
Ömrünü kuşlara adadı
Şanlıurfa'da 55 yaşındaki Mehmet Sakızcı, 30 yıldır güvercin yetiştiriciliği yapıyor.Şanlıurfa'da özel zevklerin başında kuşçuluk geliyor.
Gaziantep’e 25 bin kişilik ‘yeni şehir’
Gaziantep’te bulunan çimento fabrikasını Kilis’e taşıyan Limak, eski fabrikasının olduğu 1.5 milyon metrekare arazinin imar revizyon planını tamamladı. Yaklaşık 5 bin 500 konut ve ticari birimlerin inşa edileceği alan 25 bin kişiye ev sahipliği yapacak...
Dolar, ekonomi, pandemi… 2020 yılının karnesi açıklandı
Medya Takip Merkezi, 2020 yılının öne çıkan ekonomi başlıklarını belirledi. Rapora göre dolar, ekonomi dünyasının yıl içinde en çok konuşulan haber konusu oldu. İşte araştırmanın detayları…
TESK'ten açıklama: Vergiler alınmamalı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Pandemi nedeniyle zor günlerden geçen esnaf ve vatandaş için en az 6 ay bu faturalardaki vergilerden vazgeçilmeli" dedi.
Sondakika Af Yasası 90 Bin Kişi Cezaevinden Çıkacak
İnfaz düzenlemesi Meclis'te: 90 bin kişi cezaevinden çıkacak İnfaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. 90 bin kişinin yararlanması beklenen düzenlemeden terör ve kadına şiddet suçluları yararlanamayacak.