Arama
Arama Sonuçları
Hiv Enfeksiyonu Tedavi Edilebilir Kronik Bir Hastalıktır
Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Çelik, 1 Aralık Dünya AIDS Günü ile ilgili açıklama yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Çelik, AIDS ölümcül sonuçlara yol açabilen önemli bir hastalık etkeni olduğunu söyledi.
Şanlıurfa Büyükşehirden Öğrencilere Yönelik Bilim Şenliği
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerin ve çocukların bilimle tanışmasını sağlayan Mezopotamya Living Lab’ta çocuklar hem eğleniyor hem de bilim ve teknoloji ile tanışıyor.
Şanlıurfa'da Harran Üniversitesi Hastanesi Yeni Doğan Servisi Yükü Kaldırıyor
Dünya Prematüre Günü dolayısıyla Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı da farkındalık oluşturmak adına farklı etkinlikler düzenledi. Düzenlenen etkinlikler kapsamında Türk Neonatoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Esin Koç ve yönetimindeki alanında uzman doktorlar, hastaneyi ziyaret edip, yenidoğan servisini inceledi.
Harran Üniversite Hastanesinde Başarılı Katarakt Ameliyatlarıyla Gündemde..
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Lokman Balyen, iki gözünde görme kaybı yaşayan hastaların psikolojik ve sosyal yaşam kalitesinde ciddi düşüş yaşandığına dikkat çekerek başarılı katarakt ameliyatı ile görme kesinliği artan hastaların yaşam kalitesinin arttığını söyledi.
Şanlıurfa'da Bir Doktor Kısırlığın Çözümü için Önemli Bir Müjde Verdi..
Türkiye'nin doğal nüfus artışının en yüksek olduğu iller arasında yer alan Şanlıurfa’daki erkeklere müjde. Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Doç. Dr. Mert Ulaş Barut, bilim insanlarının, denizkestanesi sperminde bulunan ve insanlar da dahil olmak üzere diğer hayvanlarda da bulunan bir proteinin kodunu çözerek, erkek kısırlığının tedavisi ve erkek doğum kontrolünün geliştirilmesi için yeni bir potansiyel yol ortaya çıkardıklarını söyledi.
Başkan Beyazgül, Şanlıurfa Müzik Şehri Olmayı Çoktan Hak Etti
Urfa müzik şehri olmayı çoktan hak etti.
Şanlıurfa'da Kuraklık Alarmı Su israfına Dikkat Sularımız Tükeniyor..
Şanlıurfa'da ekim ayının sonuna gelinmesine rağmen beklenen yağışlar bir türlü etkili olmadı.
Şanlıurfa Gıda Mühendisleri Odası'ndan Gıda krizi uyarısı!
Şanlıurfa Gıda mühendisleri odasından, gıdaya erişim her geçen yıl daha da zorlaşıyor
Tüik Personel Alımı Başvuru ve Şartları
TÜİK, personel alımı yapılacağını duyurdu. Şartların sıralandığı ilanda, giriş sınavının sözlü yapılacağı belirtildi.
GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması Başvuru ve Şartları
GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması Başvuru süreci 1 Ekim 2023 tarihinde başlamış olup 15 Aralık’a kadar devam edecek.
Şanlıurfa'lı Gençler Teknofest'te ikinci oldu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Deneyap Türkiye Teknoloji Atölyeleri öğrencilerinin oluşturduğu "Team Cezeri" takımı, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yarışmalarda kendi kategorilerinde Türkiye ikincisi oldu.
Harran Üniversitesi Projesi, Avrupa Birliği Tarafından Onaylandı
Avrupa Birliği tarafından fon sağlanan ‘Yükseköğretim Öğrencileri için Avrupa Birliği Bursları’ projesinin tanıtımı yapıldı.
Harran Üniversitesi Bilim Adamları Önemli Buluşun Patentini Aldı
Harran Üniversitesi bilim insanları, dünya bor rezervinin yüzde 76'sına sahip olan ülkemizde bor madeninin katma değerini arttıracak bir buluşun patentini aldı.
Şanlıurfa'da Kadın girişimcilere Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret anlatıldı
TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu ve ŞUTSO AB Bilgi Merkezi iş birliğinde "Kadın Girişimciler Buluşması - Dijital Dönüşüm ve E-Ticaret" programı düzenlendi. ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu'nda düzenlenen programa Eskişehir ve Trabzon Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri ile birçok kadın girişimci katıldı.
Harran Üniversitesi Hastanesinde Son Teknoloji MR Cihazı Faaliyete Başladı
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Radyoloji Anabilim Dalı vatandaşlara daha kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti sunmak amacıyla son teknoloji bir MR cihazını hizmete aldı.
Aman Dikkat Türkiye'de 9 kişide Eris Varyantı Görüldü.
Eris Virüsü nedir? Eris Varyantı belirtileri Sağlık Bakanı duyurdu! Eris varyantı Türkiye'de görüldü
Şurkav Kurs Kayıtları Başladı Kayıtlar 29 Eylül'e Kadar Devam Edecek
ŞURKAV, yeni eğitim öğretim yılında birçok dalda kurs açacak. Kayıtlar 29 Eylül’e kadar sürecek.
Kuduz Vakaları Çoğalıyor Uzmanından Hayati Öneme Sahip Yöntemler
Ölümcül sonuçları bulunan kuduz hastalığı, Şanlıurfa’da son dönemde ortaya çıkan vakalarla yeniden gündeme geldi. Harran Üniversitesi Viroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veli Gülyaz, genellikle ölümcül beyin ve omurilik iltihabına yol açan zoonotik hastalık kuduza karşı hayat kurtaran en önemli yöntemin ısırma gerçekleştikten sonra ısırılan bölgenin sabunlu suyla bir süre yıkanması olduğunu söyledi.
Şanlıurfa Büyükşehir'den Devasa Yaşam Alanı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilk kez yapılan Sukay Tıbbi Aromatik Parkında çalışmalar son aşamaya geldi. Botanik bahçelerin yer alacağı parkta tıbbi aromatik bitki üretimi gerçekleştirilecek. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, daha yeşil bir Şanlıurfa için park çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Siverek'te Öğrenci Yurdu İçin Oturma Eylemi Yapacaklar..
Siverek'te Yurt sorunu, Bu sorun çözülmezse oturma eylemi yapacağız' Siverek'te Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, ilçedeki öğrenci yurdu sorununa çözüm bulunması için toplanıp basın açıklaması yaptı
Harran Üniversitesi Rektörü Güllüoğlu, Fizik Bilimine Katkılarından Dolayı Onur Ödülü Aldı
Şanlıurfatv; Rektör Güllüoğlu,Onur Ödülü'ne layık görüldü Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güllüoğlu, Türk Fizik Derneği tarafından 2023 yılı Onur Ödülü'ne layık görüldü.
Harran Üniversitesi Dünya Üniversiteler Listesinde Başarısıyla Yükseliyor
Şanlıurfa'daki Harran Üniversitesi Türkiye'deki üniversiteler arasında 4 sıra birden yükselerek 37. sıraya yerleşirken; Dünya üniversiteleri arasında ise 56 sıra birden yükselerek 1863. sıradaki yerini aldı
Karaköprü Belediyesi Teknofest Standına Vatandaşlardan İlgi
Karaköprü Belediyesi, Ankara'da düzenlenen TEKNOFEST açtığı stantla katılım sağladı.
Şanlıurfa Büyükşehir Teknofest'te
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Mezopotamya Lıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi ekibi de festivalin ilk gününde büyük ilgi gördü.
Harran Üniversitesinin Projeleri Kabul Görüyor Son Projeleri Tübitak Taarafından Kabul Edildi
TÜBİTAK, Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünün iki önemli projesini kabul etti.
Başkan Beyazgül, Şanlıurfa'lı Gençler için Tüm İmkanlarımızı Seferber Ettik
Şanlıurfa'ya gelen TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal ile birlikte bilim merkezini inceledi. Mezopotamya Lıvıng Lab gençlik buluşmasına katılarak bilim ve teknoloji ile yetişen gençlerle bir araya geldi.
Şanlıurfa Eski Vekili Gök'e Yeni Görev
Şanlıurfa eski Milletvekili Abdulkerim Gök'e yeni görev
Şanlıurfa Karahantepe'deki Kazılara 10 Milyonluk Destek
Karahantepe’de incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Çocuklar Bireysel ihtiyaçlarına Uygun Desteklenmeli
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğr. Gör. Doç. Dr. Fethiye Kılıçaslan yaptığı açıklamada,
Urfa'da Hekim Dışı Çalışanlarına Yenidoğan Eğitimi
Şanlıurfa’da 27-28 Temmuz tarihlerinde kamu ve özel sektördeki 74 hekim dışı sağlık çalışanına yenidoğan bakım eğitimi verildi.