Arama
Arama Sonuçları
Tarihin Sıfır Noktası Şanlıurfa'da Heyecanlandıran Yeni Keşif
Şanlıurfa Göbeklitepe'de Heyecanlandıran keşif
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Fuarında Neler Var Standlar ve Programlar
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Kapılarını Açıyor Turizmin Kalbi Şanlıurfa'da Atacak, Şanlıurfa Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları Urfa fuar merkezinde 1 Eylül'de başlıyor....
Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Kapılarını Açıyor Turizmin Kalbi Şanlıurfa'da Atacak
Şanlıurfa Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları Urfa fuar merkezinde 1 Eylül'de başlıyor.
Şanlıurfa Karahantepe'deki Kazılara 10 Milyonluk Destek
Karahantepe’de incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Şanlıurfa Milletvekilleri Boş Durmuyor Urfa'nın Uçak Seferi Sorununu THY Başkanına İlettiler
Akparti Şanlıurfa Milletvekilleri Urfa'nın uçak seferi sorununu THY başkanına ilettiler.
Kültür Bakanından KarahanTepe Paylaşımı
Şanlıurfa'da bulunan Karahantepe kültür bakanı tarafından paylaşıldı
Taştepeler Şanlıurfa'da Tarihin Sıfır Noktasını Değiştirecek mi?
Şanlıurfa’daki Taş Tepeler, Tarihin Sıfır Noktasını Değiştirecek mi Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’in öncülüğünde kurulan, alanında uzman akademisyenlerden oluşan şemsiye grupları ile insanlığın tarihsel gelişimini ortaya çıkaracak çok önemli araştırmalar yapılıyor.
KarahanTepe Kültür Varlıkları Ören Yeri Statüsüne Alındı..
Neolitik dönemin önemli yerleşimleri arasında yer alan Şanlıurfa'daki Karahantepe, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ören yeri statüsüne alındı.
Karahantepe Belgesel Kanalında Tanıtılacak
Şanlıurfa KarahanTepe belgesel kanalında tanıtılacak.
Urfa'daki Kazılar Neolitik Çağa ışık tutacak
Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen "Şanlıurfa İli Neolitik Çağ Araştırmaları Taştepeler" projesi çerçevesinde Sefertepe'de devam eden kazılar, Neolitik Çağ araştırmalarına ışık tutacak.
Turizm başkenti seçilen Urfa’da turizmciler yapılması gerekenleri anlattı
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’nın, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 turizm başkenti seçilmesi kentte büyük bir heyecanla karşılandı. Ancak kentteki turizmciler, 2019 Göbeklitepe Yılı ilan edildikten sonra turizmde yakalanan fırsatın konaklama ve altyapı yetersizliğinden dolayı yeterince değerlendirilememesinden ders çıkarılması gerektiğini belirtiyor. Turizmciler, tanıtım, gastronomi ve konaklama konularında ivedi adımlar atılması gerektiğini düşünüyor.
Urfa Kalesinde örümcek vinçle çalışmalar hızlandırıldı
İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da, tarihi Urfa Kalesinde 2018 yılında başlatılan kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen örümcek vinç ile hız kazandı.
Sefertepe kazı evi inşaatına başlandı
Şanlıurfa’da neolitik döneme ait yerleşim yerleri arasında yer alan Sefertepe'de arkeolojik kazıların süratli bir şekilde yürütülmesi amacıyla Viranşehir Kaymakamlığı koordinasyonunda kazı evi inşa çalışmalarına başlandı.
Vali Ayhan Karahantepe'de incelemelerde bulundu
Karahantepe’de incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Ayhan, Şanlıurfa’nın tarih bakımından eşsiz bir adres olduğuna dikkati çekerek herkesi Şanlıurfa’ya davet etti.
İstanbul’da Haliliye’nin ürünleri beğeni toplandı
İstanbul’da düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günlerinde yer alan Haliliye Belediyesi, fuara damga vurdu.
Vali Ayhan: “Urfa tarım ve turizmde adını sıkça söz ettirecek”
Şanlıurfa Valisi Ayhan, “Görevimin başında 3 haftadır mesaimdeyim. İzlenimim şu; Şanlıurfa tarımda ve turizmde gerçekten bir marka şehir olma yolunda adını sıkça söz ettirecek” dedi.
Nevali Otel’in yeni müdürü basınla buluştu
Şanlıurfa’da Nevali Otel’in yeni genel müdürü Ertuğrul Er kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
‘Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel ilgi gördü
Turizm Haftası kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılkoyun Nekropolünde düzenlenen Ney dinletisi ve Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları konulu panele vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kızılkoyun’da arkeolojik kazılar konulu panel
‘Şanlıurfa'nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel düzenlenecek.
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde hedef 500 bin ziyaretçi
Şanlıurfa’da, 30 bin metrekarelik tek müze kompleksi unvanına sahip Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Müdürü Celal Uludağ, bu yıl hedeflerinin 500 bin ziyaretçi olduğunu söyledi.
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde hedef 500 bin ziyaretçi
Şanlıurfa’da, 30 bin metrekarelik tek müze kompleksi unvanına sahip Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Müdürü Celal Uludağ, bu yıl hedeflerinin 500 bin ziyaretçi olduğunu söyledi.
Şanlıurfa'nın tesis sayısı açıklandı!
Ülke genelinde bulunan 13 bin 750 turizm tesisinden sadece 101 tanesi Şanlıurfa'da yer alıyor. Verilere göre çevre illerin Urfa'dan da geri kaldığı ortaya çıktı.
Şanlıurfa’da turizmi canlandıracak projelerin protokolü imzalandı
Şanlıurfa Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen Şanlıurfa turizmine yönelik projelerinin tanıtımı ve protokolü imzalandı.
Haliliye Belediyesi İzmir’deki Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katıldı
Haliliye Belediyesi, İzmir'de düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katılarak şehrin lezzetleri ve kent kültürünün tanıtılmasına katkı sundu.
Haliliye Belediyesi İzmir’deki Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katıldı
Haliliye Belediyesi, İzmir'de düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ne katılarak şehrin lezzetleri ve kent kültürünün tanıtılmasına katkı sundu.
Kurtulmuş’a Şanlıurfa’daki projeler tanıtıldı
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.
Bakan Ersoy mecliste konuştu: "Urfa'da hedef 5 milyon ziyaretçi"
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, 2022 yılı itibaren Şanlıurfa bölgesinde 5 yılda 5 milyon ziyaretçi hedeflediklerini kaydetti.
Urfa'nın dergisinin 41'inci sayısı okurlarıyla buluştu
ŞURKAV tarafından 4 ayda bir yayınlanan Şanlıurfa Kültür, Sanat, Tarih ve Turizm Dergisi'nin 41'inci sayısı çıktı. Dergiyi ücretsiz temin etmek mümkün.
Şanlıurfa bir fuara daha ev sahipliği yapacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Göbeklitepe Kültür ve Turizm Fuarına ev sahipliği yapacak.
Haliliye Belediyesi festivallerde ilçeyi tanıttı
Haliliye Belediyesi, Ankara ve İstanbul’da düzenlenen festival ve tanıtım günlerinde hem Haliliye’nin tarihi ve turistik yönünü hem de gençlik faaliyetlerinin tanıtımını yaptı.