Arama
Arama Sonuçları
Başkan Kasım Gülpınar'dan Şanlıurfa'ya Davet
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Karatay Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Belediyeler Birliği Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Birleşmiş Milletler Bilim, Eğitim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Miras Şehirleri Ağı Toplantısı’na katıldı.
Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali Protestolarla Başladı..
Şanlıurfa'da gerçekleşecek olan Kültür yolu festivali protestolarla başladı.
Şanlıurfa'nın Tarihi Taş Tepeler Projesine THY Sponsor Oldu
THY, Türkiye'nin tarihi ve kültürel mirasına önemli bir katkıda bulunarak, 12 arkeolojik alanı kapsayan Şanlıurfa’daki Taş Tepeler Projesi'nin 2024-2029 yılları arasındaki ana sponsoru oldu.
Şanlıurfa'da Dünya Neolitik Kongresi Yapılacak
Tarih şehri Şanlıurfa'da dünya Neolitik Kongresi yapılacak
Urfa Valisi Şıldak'tan Şanlıurfa Turizmi için iyi Haber
Şanlıurfa tv, Vali Şıldak'tan urfa için müjdeli haber
Şanlıurfa için Kanun Teklifi Verilmişti Komisyon Kuruluyor işte Merak Edilenler
Şanlıurfa'nın tarihi için önemli kanun teklifi AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ’ın ilk imza sahibi olduğu kanun teklifine diğer AK Parti Şanlıurfa milletvekilleri de imza attı.
Şanlıurfa'ya Davetlisiniz
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Göbeklitepe ve çevresindeki 11 arkeolojik sahadan oluşan Taş Tepeler'in insanlık tarihinin gizemlerini ortaya çıkardığını belirterek, 2024'te herkesi Şanlıurfa'ya davet etti.
Tarihin Sıfır Noktası Şanlıurfa'da Heyecanlandıran Yeni Keşif
Şanlıurfa Göbeklitepe'de Heyecanlandıran keşif
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Fuarında Neler Var Standlar ve Programlar
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Kapılarını Açıyor Turizmin Kalbi Şanlıurfa'da Atacak, Şanlıurfa Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları Urfa fuar merkezinde 1 Eylül'de başlıyor....
Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları Kapılarını Açıyor Turizmin Kalbi Şanlıurfa'da Atacak
Şanlıurfa Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları Urfa fuar merkezinde 1 Eylül'de başlıyor.
Şanlıurfa Karahantepe'deki Kazılara 10 Milyonluk Destek
Karahantepe’de incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Şanlıurfa Milletvekilleri Boş Durmuyor Urfa'nın Uçak Seferi Sorununu THY Başkanına İlettiler
Akparti Şanlıurfa Milletvekilleri Urfa'nın uçak seferi sorununu THY başkanına ilettiler.
Kültür Bakanından KarahanTepe Paylaşımı
Şanlıurfa'da bulunan Karahantepe kültür bakanı tarafından paylaşıldı
Taştepeler Şanlıurfa'da Tarihin Sıfır Noktasını Değiştirecek mi?
Şanlıurfa’daki Taş Tepeler, Tarihin Sıfır Noktasını Değiştirecek mi Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik’in öncülüğünde kurulan, alanında uzman akademisyenlerden oluşan şemsiye grupları ile insanlığın tarihsel gelişimini ortaya çıkaracak çok önemli araştırmalar yapılıyor.
KarahanTepe Kültür Varlıkları Ören Yeri Statüsüne Alındı..
Neolitik dönemin önemli yerleşimleri arasında yer alan Şanlıurfa'daki Karahantepe, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından ören yeri statüsüne alındı.
Karahantepe Belgesel Kanalında Tanıtılacak
Şanlıurfa KarahanTepe belgesel kanalında tanıtılacak.
Urfa'daki Kazılar Neolitik Çağa ışık tutacak
Kültür ve Turizm Bakanlığınca yürütülen "Şanlıurfa İli Neolitik Çağ Araştırmaları Taştepeler" projesi çerçevesinde Sefertepe'de devam eden kazılar, Neolitik Çağ araştırmalarına ışık tutacak.
Turizm başkenti seçilen Urfa’da turizmciler yapılması gerekenleri anlattı
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’nın, İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 turizm başkenti seçilmesi kentte büyük bir heyecanla karşılandı. Ancak kentteki turizmciler, 2019 Göbeklitepe Yılı ilan edildikten sonra turizmde yakalanan fırsatın konaklama ve altyapı yetersizliğinden dolayı yeterince değerlendirilememesinden ders çıkarılması gerektiğini belirtiyor. Turizmciler, tanıtım, gastronomi ve konaklama konularında ivedi adımlar atılması gerektiğini düşünüyor.
Urfa Kalesinde örümcek vinçle çalışmalar hızlandırıldı
İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da, tarihi Urfa Kalesinde 2018 yılında başlatılan kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen örümcek vinç ile hız kazandı.
Sefertepe kazı evi inşaatına başlandı
Şanlıurfa’da neolitik döneme ait yerleşim yerleri arasında yer alan Sefertepe'de arkeolojik kazıların süratli bir şekilde yürütülmesi amacıyla Viranşehir Kaymakamlığı koordinasyonunda kazı evi inşa çalışmalarına başlandı.
Vali Ayhan Karahantepe'de incelemelerde bulundu
Karahantepe’de incelemelerde bulunan Şanlıurfa Valisi Ayhan, Şanlıurfa’nın tarih bakımından eşsiz bir adres olduğuna dikkati çekerek herkesi Şanlıurfa’ya davet etti.
İstanbul’da Haliliye’nin ürünleri beğeni toplandı
İstanbul’da düzenlenen Şanlıurfa Tanıtım Günlerinde yer alan Haliliye Belediyesi, fuara damga vurdu.
Vali Ayhan: “Urfa tarım ve turizmde adını sıkça söz ettirecek”
Şanlıurfa Valisi Ayhan, “Görevimin başında 3 haftadır mesaimdeyim. İzlenimim şu; Şanlıurfa tarımda ve turizmde gerçekten bir marka şehir olma yolunda adını sıkça söz ettirecek” dedi.
Nevali Otel’in yeni müdürü basınla buluştu
Şanlıurfa’da Nevali Otel’in yeni genel müdürü Ertuğrul Er kentte görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarıyla bir araya geldi.
‘Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel ilgi gördü
Turizm Haftası kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılkoyun Nekropolünde düzenlenen Ney dinletisi ve Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları konulu panele vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kızılkoyun’da arkeolojik kazılar konulu panel
‘Şanlıurfa'nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel düzenlenecek.
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde hedef 500 bin ziyaretçi
Şanlıurfa’da, 30 bin metrekarelik tek müze kompleksi unvanına sahip Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Müdürü Celal Uludağ, bu yıl hedeflerinin 500 bin ziyaretçi olduğunu söyledi.
Şanlıurfa Arkeoloji Müzesinde hedef 500 bin ziyaretçi
Şanlıurfa’da, 30 bin metrekarelik tek müze kompleksi unvanına sahip Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi Müdürü Celal Uludağ, bu yıl hedeflerinin 500 bin ziyaretçi olduğunu söyledi.
Şanlıurfa'nın tesis sayısı açıklandı!
Ülke genelinde bulunan 13 bin 750 turizm tesisinden sadece 101 tanesi Şanlıurfa'da yer alıyor. Verilere göre çevre illerin Urfa'dan da geri kaldığı ortaya çıktı.
Şanlıurfa’da turizmi canlandıracak projelerin protokolü imzalandı
Şanlıurfa Valiliği toplantı salonunda gerçekleşen Şanlıurfa turizmine yönelik projelerinin tanıtımı ve protokolü imzalandı.