Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa Elektrik Kesintileri Sorununa Dicle Elektrikten 28 Milyonluk Yatırım, 28 Ek Trafo
Dicle elektrik’ten Şanlıurfa’da 28 milyon TL tutarında yatırım: 24 mahalleye 28 ek trafo
Bakan Bekir Bozdağ; Şanlıurfa Kendi Elektriğini Üretecek
Bakan Bekir Bozdağ, Şanlıurfa artık yetti diyor. Urfa'da ki basın mensuplarıyla yaptığı programda konuşan Milletvekili adayı Bekir Bozdağ, urfa'nın en ücra mahallesine bile şebeke suyunu ulaştıracağız.
Elektrik ve Doğalgaza İndirim Haberi Erdoğan Açıkladı
Sondakika; Elektrik ve Doğalgaza indirim
Sondakika Elektrik ve Doğalgazda Yüzde 16 İndirim..
Sondakika haberine göre Elektrik ve doğalgazda indirim.. Enerji Bakanı Fatih Dönmez açıkladı: Elektrik ve doğalgazda indirim müjdesi İndirim müjdesinin detaylarını açıklayan Bakan Dönmez, "Şubat başında yüzde 16'lık indirim olacak" ifadelerini kullandı.
Elektrikte İndirim Sinyali.. Bakan Dönmez'den Açıklama
Enerji Bakanı Dönmez; elektrik fiyatlarında şubat itibarıyla yüzde 15-16'lık gerilemenin olabileceğini kaydetti.
Sondakika EPDK Açıkladı Sanayi Elektrikte İndirim..
Sondakika EPDK Başkanı açıkladı; Sanayi elektriğinde yüzde 12 indirim bekleniyor EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, sanayi elektriğinde şubat ayından itibaren yüzde 12 düşüş beklediklerini açıkladı.
Elektriğe Zam Ekim Ayını Boş Geçti..
Elektriğe gelen zamlar, uzun süredir tartışma konusu olsa da gerek global koşullar gerekse de döviz kurlarındaki yükseliş elektrik maliyetlerindeki artış hızının rekor seviyede olmasına neden oluyor.
Elektrik ve Doğalgaza Zam Geldi
Şanlıurfatv haber; Elektrik ve Doğalgaza Yüzde 20 zam geldi
Elektrikli otomobiller için ek vergi
Bugün Resmi Gazete'de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ithal elektrikli otomobil modelleri için ek vergi getirildi.
Zamlar kahveci esnafını da vurdu
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’da, salgın döneminde oyun yasağı ve kapatma kararları ile zor günler geçiren kahvehaneci esnafı bu kez de art arda gelen zamlardan dertli. Son birkaç ayda elektrikten çaya, şekerden Türk kahvesine gelen zamlar sonrası kentte 100’ün üzerinde kıraathane kapanırken, benzer birçok iş yeri de el değiştirdi. Şanlıurfa Kahveciler ve Kafeciler Derneği Başkanı Murat Tuzlu, “Salgından önce çay 1,5 TL’ydi ama inanın o zaman para kazanıyorduk” dedi.
Elektriğe zam iddialarını EPDK yalanladı
Elektrik dağıtım şirketleri, kur farkı ve uluslararası piyasalarda artan enerji maliyetlerini gerekçe göstererek elektrik satış bedellerinde artırım talep ettiği ve yüzde 30 zam yapılacağı iddia edilmişti. EPDK Başkanı Yılmaz, bu iddiaları açıklığı kavuşturdu.
Klima fiyatlarına bakıp soğuyorlar
Şanlıurfa’da sıcak havalar iyice kendini hissettirmeye başladı. Bunaltan sıcaklıklardan kurtulmak isteyen vatandaşlar klima satan dükkanların yolunu tutuyor. Esnaf ise artan klima fiyatlarının yanı sıra sürekli zamlanan elektrik kullanım ücretiyle müşterilerin iklimleme cihazı almaktan caydığını söylüyor. Vatandaşlar daha ekonomik olduğu için yer klimalarına yönelmiş durumda.
Şanlıurfa hidroelektrikte en yüksek kapasiteye sahip il
Şanlıurfa, 3 bin 128 megavatla hidroelektrikte en yüksek kapasiteye sahip şehir konumunda.
TESK'ten 'esnafa özel elektrik tarifesi' talebi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 Mart’ta uygulamaya başlanan “Elektrikte 900 kilovat saat sınırının” esnafın tüketimine uygun olmadığını belirtti.
Coşkun: Sabit gelirliler enflasyona ezdirilmemeli
Memur- Sen ve Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun, enflasyonun durdurulması gerektiğini vurgulayarak, “Ek tedbirler alınarak alım gücünün korunması ve başta kamu görevlileri ve sabit gelirliler enflasyona ezdirilmemelidir” ifadelerini ku
Tüysüz: Bu işin takipçisiyiz
DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığından 15 gündür elektriği kesik olan Suruç ilçesine bağlı kırsal Tavşan Mahallesini ziyaret etti.
Bakan Nebati: GES’te aslan payı Urfa’nın olacak
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bakan olarak ilk kez geldiği baba ocağı Viranşehir’de hemşehrilerine hitap etti.
Kaçak geçiş cezası yarıya düşecek, faturada açma-kapama bedeli kalkacak
Vatandaşların şikayet ettiği abonelik iptali, hat açma-kapama ve kaçak geçiş cezalarına düzenleme geliyor.
Bakan Nebati Şanlıurfa'ya geliyor! Tarımsal sorunlar iletilecek
Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, sulama fiyatlarının fahiş şekilde yükselmesi başta olmak üzere çiftçilerin tarımsal sorunlarını bu ay Urfa’ya gelmesi beklenen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye iletecek.
Şanlıurfalı Bakan Nebati’den itiraf: Yıl boyu sürecek
Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, daha önceki açıklamalarında nisana kadar süreceğini söylediği yüksek enflasyonun yıl boyu devam edeceğini kaydetti.
Erdoğan, elektrikte tarifesinde düzenleme için 1 Mart'ı işaret etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektrik tarifesinde düzenlemeye ilişkin “1 Mart itibarıyla bu uygulamaya geçmeyi planlıyoruz'' dedi.
Elektrik faturalarına ne kadar indirim gelecek?
Vatandaşlar ve esnaf tarafından büyük tepkiyle karşılanan elektrik zamlarıyla ilgili AK Parti'den yeni bir açıklama geldi.
Elektrik dağıtım şirketleriyle olağanüstü toplantı sona erdi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik dağıtım şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle kriz yönetimi üzerine görüştüklerini kaydetti. Dönmez ''Dünyada artan enerji maliyetlerinden vatandaşı korumak için önlemler aldık'' dedi.
Elektrik zamları protestosu devam ediyor
Kademeli tarife uygulamasına geçilmesiyle katlanarak gelen elektrik faturalarına tepki gösteren CHP Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir, elektrik faturalarını yaktı.
Kulisler haraketli! Elektrik faturalarının düşmesi için formül aranıyor
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın elektrik faturalarına düzenleme yapılacağı sinyalini vermesinin ardından Ankara kulisleri hareketlendi. Kulislerde faturaların düşmesi için bazı formüller üzerinde durulduğu belirtiliyor.
Faturalar vatandaşın belini bükerken elektrik dağıtım şirketleri kârlarını katlıyor
Elektrik faturalarına yansıyan zamlar halkın tepkisini çekiyor. Yüksek faturalar esnaf ve vatandaşın belini bükerken, devletten ucuza alıp pahalı satan elektrik dağıtım şirketlerinin kârının 2022 yılında 270 milyar lirayı bulması bekleniyor.
Urfa’da vatandaş ve esnafın fatura isyanı
Şanlıurfa’da vatandaşlar yüksek tutarlı elektrik faturaları nedeniyle dağıtım şirketi DEDAŞ’ın binasına yürürken, ayakkabıcı esnafı da zammı protesto etmek amacıyla çarşıya pankart açtı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Doğal gaz için İran Cumhurbaşkanı ile görüştüm"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'ın Türkiye'ye gaz vermeyi kestiği iddialarına ilişkin konuştu.
Bakan Dönmez’den elektrikte kademeli tarife açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektrik faturalarında kademeli tarifeye ilişkin, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.