Urfalı iş insanının firması en hızlı büyüyenler arasında yer aldı;

Urfalı iş insanının firması en hızlı büyüyenler arasında yer aldı

Şanlıurfalı İş İnsanı Hasan Kaytan'ın şirketi Hassan Elektrik A.Ş., büyük bir başarı elde ederek, TOBB Türkiye 100 Ödül Töreni'nde en hızlı büyüyen şirketler arasında 63. sırada yer aldı....

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), TEPAV ve TOBB ETÜ’nün katkılarıyla düzenlenen TOBB Türkiye 100 Ödül Töreni’nde, Türkiye'nin 2016-2018 dönemindeki satış geliri artış hızı sıralamasına göre en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi kamuoyuna ilan edildi.

Şanlıurfalı İş İnsanı Hasan Kaytan’ın şirketi Hassan Elektrik A.Ş. büyük bir başarı elde ederek listeye ikinci defa girdi ve yüzde 261,0 oranı ile 63. sıradan Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerinden biri oldu. Şanlıurfa’ya kurmayı planladığı üretim merkezinin AR-GE ve fizibilite çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Hasan Kaytan, “Önümüzdeki yıllarda sektörümüzün ihracat şampiyonu olmaya adayız, ülkemize döviz kazandırıcı faaliyetlere ağırlık vereceğiz” dedi.

2012-2015 yılları arasında TOBB tarafından yüzde 368,3 büyüme ile “Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” listesine girmeyi başaran Hassan Elektrik A.Ş. şirketi, bu büyük başarıdan hemen sonra 2016-2018 yılları arasında yine TOBB tarafından yüzde 261,0 büyüme oranı ile “Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi” listesine 63. sıradan 2. defa girerek büyük bir başarı elde etti.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katıldığı ödül töreni webinar üzerinden gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, burada yaptığı konuşmada Türkiye 100 listesi hazırlanırken, başvuran şirketlerin son 2 yıl, yani 2016-2018 arası ciro artış hızının dikkate alındığını ifade etti. Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketinin, bu dönemdeki ortalama büyümesinin, yüzde 511 olduğunu açıklayan Hisarcıklıoğlu, “Bu çok çarpıcı bir rakam. Çünkü Türkiye’deki milli gelir artışının 12 kat üzerinde bir performans gösterdiler. Yine aynı süre içinde, çalışan başı üretimlerini, yani verimliliklerini ise, ortalama yüzde 221 artırdılar. 2018 yılında her bir şirket ortalama, 79 milyon TL’lik satış yaptı. Yine her biri ortalama 111 kişiye istihdam sağladı. 2016-2018 döneminde Türkiye 100 şirketlerinin istihdamı yüzde 86 arttı. Türkiye 100 şirketlerinin yüzde 63’ü ihracat yapıyor. Tam 67 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Böylesine büyük başarılar gösteren ve Türkiye 100’e girmeye hak kazanan şirketlerimizle iftihar ediyor, hepsini yürekten kutluyorum” diye konuştu.

Türkiye'nin genç ve dinamik bir ülke olduğunu dile getiren Pekcan, hızlı büyüme, kalkınma ve dünyanın en üst gelir grubundaki ülkeler arasına girme hedefleri çerçevesinde daha fazla katma değer üretmek, daha fazla ihracat yapmak bilinciyle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

ŞANLIURFA TV HABER


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum