Harran Üniversitesinde Belgesel Film Atölyesi;

Harran Üniversitesinde Belgesel Film Atölyesi

Şanlıurfahaber; Harran Üniversitesinde belgesel film atölyesi düzenlendi....

Harran Üniversitesi'nde sinema ve televizyon öğrencilerine yönelik iki gün süren belgesel film atölyesi düzenlendi. Osmanbey Kampüsünde yer alan Fen Edebiyat Fakültesi Amfi Salonunda düzenlenen ve BSB Sinema Eserleri Sahipleri Birliğince organize edilen "Anadolu Üniversiteleri Film Atölyesi ve Film Gösterimi" atölyesi iki gün sürdü.

27-28 Mayıs tarihlerinde düzenlenen atölyede Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Başkanı ve aynı zamanda, BSB Sinema Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Yönetmen Doç. Dr. Hakan Aytekin, BSB Sinema Eserleri Sahipleri Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetmen Bahriye Kabadayı Dal, Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölüm Öğretim Üyesi ve aynı zamanda yönetmen olan Prof. Dr. Sedat Benek tarafından katılımcılara belgesel film projesinin nasıl hazırlanacağı anlatıldı.

Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ferhat Kaçar, atölyeye ilişkin "Atölye kapsamında öğrencilerimize bir belgesel film çekmeden önce proje hazırlama aşaması ve filmi çekebilecek bütçe için nerelere, nasıl başvurabilecekleri anlatıldı. Çünkü günümüz dünyasında artık her şey proje ile gidiyor. Bence verimliydi ve öğrenciler için de güzel bir etkinlikti" dedi.

Şanlıurfa'nın mekan ve kültür anlamında belgesel çekmek için iyi bir yer olduğunu belirten Kaçar, "Öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini ve kendi yollarını açmalarını sağlamaya çalışıyoruz. Amacımız fakültemizin belgesel kültürünü geliştirmek ve bunu da şehre yaymayı amaçlıyoruz çünkü bunun kültürel anlamda ileri derecede şehrin tanıtımına katkı sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum