Zam Gelmeyecek Türkiye Genelinde İndirimler Olacak;

Zam Gelmeyecek Türkiye Genelinde İndirimler Olacak

Sondakika ekonomi haberleri; Türkiye Perakendeciler Federasyonu Türkiye yüzyılı için indirim kararı aldı 81 ile indirim kampanyası yapacaklarını ve zam gelmeyeceğini açıkladı...

Sondakika Ekonomi haberine göre; 81 ile yüzyılın kampanyası geliyor! Zam yok indirim var

Türkiye Perakendeciler Federasyonu Başkanı Ömer Düzgün, Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın "100. yılda büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden bekliyoruz" şeklindeki sözleri sonrasında indirimlere devam edeceklerini söyledi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın "100. yılda büyük bir indirim kampanyasını bütün marketlerden bekliyoruz" şeklindeki sözleri sonrasında Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün yazılı bir açıklama yayınladı.


TPF Başkanı Ömer Düzgün, yerel zincirlerin, içinde bulunulan ekonomik koşullarda, vatandaşların bütçesini destekleyecek çalışmalara devam edeceklerini bildirdi.


ZAM YAPMAMA KARARI ALDIK

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, Türkiye genelindeki 14 perakende derneği, 5 bin 500 şube ve 100 bini aşkın çalışanıyla faaliyetlerini sürdüren yerel zincirlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonunun devletin ve vatandaşın her zaman yanında olduğunu belirtti ve indirim kampanyalarına devam edeceklerini vurguladı.


Düzgün, "Ayrıca, mevcutta yaptığımız indirimlerin haricinde, dayanıklı tüketim ürünleri, temizlik ürünleri ve mutfak araç gereçleri gibi ürünlerde aralık ayı sonuna kadar zam yapmama kararı aldık." ifadelerini kullandı.


EN KÜÇÜK MAĞAZADA BİLE 5 BİNDEN FAZLA ÜRÜN VAR

TPF çatısı altında bir araya gelen yerel işletmecilerin büyük bir rekabet ortamında faaliyet yürüttüklerini ve her yıl istihdam ile diğer alanlarda katma değer sağladıklarını belirten Ömer Düzgün, en küçük mağazamızda bile minimum 5 binden fazla ürünü vatandaşlarımıza sunuyoruz dedi. Düzgün, "Her üründen bir değil, birçok markanın üretimini mağazalarımızda bulabilmek mümkün. Sebze-meyvenin birkaç çeşidi, süt ve süt ürünlerinin, bakliyatın ve diğer 5 binin üzerinde ürünün vatandaşlarımız tarafından fiyat ve marka karşılaştırmalı bir şekilde alınabilmesine olanak sağlıyoruz. Yerel zincirlerde fiyata paralel kalite uygulaması ve gramaja göre fiyat uygulaması yapılmıyor. Üründe kalite erozyonu yok."


HERKESİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI GEREKİYOR

TPF Başkanı Düzgün, marketlerin zincirin son halkası olduğuna işaret ederek, vatandaşların fiyatları market raflarında gördüğünü ancak kendilerinin zincirin son halkası olduğunu vurguladı.


Düzgün, "Tüketici fiyatını bizde görüp, bizim zamlı sattığımızı sanıyor. Bu yanlış algı, işlerimizi olumsuz etkiliyor. Ürünlerin fiyatları sadece raf fiyatıyla değil, üretici, tedarikçi, lojistik, genel giderler gibi birçok faktörü içeren bir şekilde değerlendirilmelidir. Enflasyonun düşüşüne katkı sağlamak için bu zincirin her halkasının elini taşın altına koyması gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.


ZAMLI ÜRÜN GÖNDERMEYİN

Türkiye'nin 81 ilindeki yerel zincirlerin üreticilerden yıl başına kadar tek ricası olduğunu belirten Ömer Düzgün, "Bizlere zamlı ürün ve liste göndermeyin. Zor bir ekonomik süreçten geçiyoruz. Ancak tek yürek hareket edersek bu sürecin üstesinden gelebilir, enflasyonun düşüşüne katkı sunabiliriz. Tabii ki enflasyonun düşüşü sadece market raflarındaki fiyatlara bağlı değil. Gıda dışı tüm perakende sektörlerinin de buna katkı sunması gerekiyor. Yerel zincirler olarak biz üzerimize düşeni yapmaya, vatandaşlarımızın bütçesini destekleyecek çalışmalarımıza devam edeceğiz."

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum