Haliliye Sıfır Atık Marketleriyle Çevre Kirliliğini Önlüyor;

Haliliye Sıfır Atık Marketleriyle Çevre Kirliliğini Önlüyor

Haliliye Belediyesi Sıfır Atık Birimi tarafından ilçenin farklı noktalarına kazandırılan, sıfır atık marketler aracılığıyla vatandaşların getirdikleri dönüştürülebilir atıklar toplanarak, çevre kirliliğinin önüne geçiliyor....

Haliliye Belediyesinin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) kapsamında hayata geçirdiği Sıfır Atık Projesinin bir parçası olan sıfır atık marketler ile çevre kirliliği önleniyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı Sıfır Atık Birimi tarafından yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında ilçenin belirli noktalarına geri dönüşüm kutuları yerleştirilirken, 3 mahalleye sıfır atık market kazandırıldı.

Geri dönüşüme katkı sağlanması amacıyla Devteyşti Mahallesi Şehit İbrahim Halil Yıldırım Parkı, Şair Nabi Mahallesi Buluntu Hoca Parkı ve Ahmet Yesevi Mahallesinde kurulan sıfır atık marketler ile vatandaşların getirdikleri geri dönüştürülebilir evsel atıkları karşılığında çeşitli temizlik ürünleri hediye ediliyor.

Puan sisteminin işlediği markette getirilen atıkların ağırlığı kadar vatandaşlara temizlik ürünü alma hakkı tanınıyor. Vatandaşların katkısıyla her gün yüzlerce kilo kağıt ve bitkisel atık yağ geri dönüşüme kazandırılırken, Haliliye Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından toplanan atıklar ise ayrıştırılmak üzere atık dönüşüm merkezlerine götürülüyor.

Periyodik olarak çalışmaların devam ettiği sıfır atık marketlerde temiz bir çevre için çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. 
Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum