Türkiye ve Şanlıurfa'da İlk Kez Eyyübiye'de Gerçekleşiyor;

Türkiye ve Şanlıurfa'da İlk Kez Eyyübiye'de Gerçekleşiyor

Türkiye’de ilk kez Şanlıurfa merkez Eyyübiye ilçesinde uygulanan sismik izolatörlü toplu konut projesinde, ilk izolatör montajı düzenlenen törenle yapıldı....

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un projelendirdiği ve hayata geçirdiği rezerv yapı alanında inşasına başlanan Yeni Eyyübiye Paykent 1000 Konut Projesi’ndeki ilk sismik izolatör montaj törenine, Başkan Mehmet Kuş, PAY Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Paydaş, Şanlıurfa Mimarlar Odası Başkanı Deniz Demir, Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Mahsun Kaya ile basın mensupları katıldı.

Türkiye’deki toplu konutlarda sismik deprem izolatörü sisteminin ilk kez bu proje ile hayata geçirildiğini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, geçen yıl projelendirdikleri toplu konut projesini depremlerin hemen ardından revize ederek, sismik izolatörlü sistemle uygulamaya karar verdiklerini belirterek, projenin Eyyübiye’ye ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diledi.

Eyyübiye’nin yüzde 73’ünün gecekondudan oluştuğunu, seçimler öncesi ve sonrasında Eyyübiye’nin bu makûs talihini yenmek için söz verdiklerini hatırlatan Başkan Kuş, “İlçemizi etap etap dönüştürmeye karar vermiştik. Geçen yıl geliştirdiğimiz 1000 konutluk projemizin yapımını üstlenmek üzere birçok firmayı davet ettik. Bu konuya en çok sıcak bakan ve benimseyen Ferdi Paydaş kardeşimiz oldu. Yapım konusunda istişarelerde bulunduk. Deprem yaşandıktan sonra sismik izolatörlü sistemi istişare ettik. Bu hem vizyonel bir proje hem de Eyyübiye’de yaşayan insanımızın güvenliği açısından buna onay verdik. Hızlı bir şekilde çalışmalar yürütüldü, hem sismik izolatörlü sistemin Şanlıurfa’ya kazandırılmasında hem de Türkiye’de ilk olacak 1000 konutluk sismik izolatörlü sistemle örnek bir proje ortaya koyduk. Bu projeyi bir belediye başkanı olarak şehrimize ve ülkemize kazandırmanın mutluluğunu yaşarken, Paykent Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Paydaş kardeşime de şükranlarımı iletiyorum” diye konuştu.


Eyyübiye Belediyesi

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum