Karaköprü'de Öğrencilere Sınavlara Hazırlık için Konforlu Ders Çalışma Ortamı;

Karaköprü'de Öğrencilere Sınavlara Hazırlık için Konforlu Ders Çalışma Ortamı

Karaköprü Belediyesi’nin gençlerin hizmetine sunduğu halk kütüphanesi sınavlara hazırlanan öğrenciler için serin ve konforlu ders çalışma ortamıyla gençlerin uğrak yeri haline geldi...

Karaköprü Belediyesinin eğitime katkı sağlamak amacıyla ilçeye kazandırdığı okuma evleri ile halk kütüphanesi sınavlara hazırlanan öğrencilere konforlu bir ders çalışma ortamı sunuyor. İlçeye kazandırılan okuma evlerinin yanı sıra uzun yıllardır hizmet veren halk kütüphanesi de sınavlara hazırlanan gençlerin uğrak yeri oluyor.

 Çankaya Mahallesinde Karaköprü Belediyesi Ek Hizmet Binası içerisinde bulunan halk kütüphanesine gelen öğrenciler temiz ve sessiz bir ortamda ders çalışma fırsatı bulurken, bu hizmeti kendilerine sunan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’ye teşekkür ettiler.

 ALES, KPSS, TUS, YDS gibi sınavlara hazırlanmak için halk kütüphanesinde ders çalışmayı seçen öğrenciler burada sessiz bir ortamda ders çalışırken, internet hizmetinden de faydalanarak ders videoları izleyebiliyorlar.

 Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli yıllardır gençlere hizmet veren halk kütüphanesinin birçok öğrencinin sınavları kazanıp hayallerine kavuşmasına katkı sağladığını hatırlatarak kütüphanenin yanında daha fazla öğrencinin faydalanabilmesi için okuma evleri inşa ettiklerini dile getirdi. 

Başkan Baydilli, “Biz yerel yöneticiler olarak ilçemizi daha güzelleştirmek için çalışırken bir yandan da gençlerimizin eğitimine katkı sağlamak istiyoruz. Bu doğrultuda en başta halk kütüphanemizle hizmet verirken 4 mahallemize okuma evleri kazandırdı. Şimdi yeni okuma evlerimiz de yapım aşamasında ve kısa süre sonra gençlere hizmet vermeye başlayacaktır.

Gençlerimiz gerek kütüphanede gerekse okuma evlerinde konforlu ve sessiz bir ortamda ders çalışıp sınavlarına en güzel şekilde hazırlanıyor. İnşallah hiç kimsenin emekleri boşa gitmez ve pırıl pırıl gençlerimiz en güzel yerlere gelip ülkemizin gelişimine katkı sağlarlar. Tüm öğrencilerimize derslerinde ve sınavlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Karaköprü Belediyesi halk kütüphanesi ders çalışan gençlere pazar günleri hariç haftanın 6 günü hizmet veriyor.Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum