ÖSYM Şanlıurfa'daki iddiaya cevap verdi;

ÖSYM Şanlıurfa'daki iddiaya cevap verdi

Şanlıurfa Haberleri; Urfa'da KPSS sınavına giren bir vatandaşın iddiasına ÖSYM'den cevap...

Şanlıurfa’da Rabia Hatun Kız Anadolu Lisesinde sınava giren Salih Modanlar poşet içerisinde verilmesi gereken sınav kitapçığının kendisine açık bir şekilde verildiğini öne sürmüştü. ÖSYM’den açıklama geldi.

KPSS 2022- 18 Eylül Pazar günü Şanlıurfa’da Rabia Hatun Kız Anadolu Lisesinde KPSS Lisans sınavına giren Salih Modanlar, kapalı olması gereken sınav kitapçığının açık bir şekilde verildiğini ileri sürerek CİMER’e şikayet edip,  kamera kayıtlarının incelenmesini talep etmişti.


Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Şanlıurfa’da sınava giren adayın ileri sürdüğü hususlara ilişkin açıklama yaptı.


Konuya ilişkin ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“18 Eylül 2022 Pazar günü gerçekleşen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS Lisans) Genel Kültür-Genel Yetenek oturumuna Şanlıurfa ilinde Rabia Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 630213024 numaralı salonda 2. sırada sınava giren aday soru kitapçığının kendisine poşetsiz olarak teslim edildiğini ifade etmiştir.

Başkanlığımız tarafından yapılan inceleme sonucunda;

1. Sınav evrakı poşetinin salon başkanı tarafından 09:09:37 saatinde sınav salonuna kapalı olarak getirildiği,

2. Kapalı olan sınav evrakı poşetinin salon başkanı tarafından 09:39:46-09:41:00 saatleri arasında adayların huzurunda açıldığı,

3. Soru kitapçıkları poşeti ile cevap kağıtları poşetlerinin 09:44:20-09:44:40 saatleri arasında salon başkanı tarafından sınav poşetinin içinden çıkarılarak adayların huzurunda masa üzerine konulduğu,

4. Soru kitapçıkları poşetinin 09:58:06 - 09:59:44 saatleri arasında adayların huzurunda salon başkanı tarafından açıldığı, bu işlem esnasında adayların da gözlemlediği şekliyle soru kitapçıklarının en alanda yer alan iki kitapçık poşetinin de tüm soru kitapçıklarının yer aldığı sınav evrakı poşeti ile birlikte hataen yırtılarak açıldığı,

5. Salon başkanı tarafından hataen yırtılarak açılan iki soru kitapçığından birinin, iddia sahibi adaya 10:00:08-10:00:10 saat aralığında teslim edildiği anlaşılmıştır. 

Bahse konu ifade ile ilgili yapılan bu tespitler ve değerlendirmeler ilgili adayla paylaşılmış ve dijital saate entegre kamera kayıtları izletilerek sınavın güvenliği ile ilgili herhangi bir sorun olmadığı net olarak tespit edilmiştir".

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum