En Beğenilen Belediye Başkanları Anketinde Urfa'dan İki Başkan Seçildi..;

En Beğenilen Belediye Başkanları Anketinde Urfa'dan İki Başkan Seçildi..

Şanlıurfa Haberleri;...

En Beğenilen Belediye Başkanları Anketinde Urfa'dan 2 isim

Sonar Araştırma Şirketi’nin açıkladığı anket sonuçlarına göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Partili büyükşehir belediyeleri arasında dokuzunca sırada yer aldı. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ise AK Partili büyükşehir ilçe belediye başkanları en çok beğenilen 6. isim oldu.

Sonar Araştırma Şirketi, “Türkiye geneli büyükşehir belediye başkanları ve büyükşehir ilçe belediye başkanlarının başarı oranları”  ile ilgili anket sonuçlarını paylaştı.

Araştırma, 1 Haziran 2022 ile 15 Eylül 2022 tarihleri arasında Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine dayandırılarak gerçekleşti. Büyükşehir belediye başkanları ve büyükşehir ilçe belediye başkanları kendi seçmenleri doğrultusunda sorgulandı.

Aralarında Şanlıurfa’nın da yer aldığı 23 büyükşehirde yapılan araştırmada her ilçede ortalama 500’er kişiyle telefon yoluyla anket yapıldı. Bazı ilçelerde yüz yüze anket görüşmesi gerçekleştirildi. Anketler, farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demokrafik gruba mensup kişiler ile yapıldı. Yaş ve cinsiyet kotalarının da, TÜİK’in önceden saptadığı veriler baz alınarak uygulandığı belirtildi.

 

BEYAZGÜL İLK 10’DA

AK Partili büyükşehir belediyeleri arasında en başarılı olan isim ise yüzde 55,7 oranla Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen oldu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin dördüncü sırada yer aldı. Ankete göre Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Partili büyükşehir belediye başkanları arasında dokuzuncu sırayı aldı.

BAŞKAN KUŞ, İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI ARASINDA ALTINCI OLDU

AK Partili büyükşehir ilçe belediyeleri arasında Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yüzde 53,8 oranla altıncı sırada yer aldı. AK Partili ilçe belediyeleri arasında Konya Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca en beğenilen başkan oldu

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum