Şanlıurfa'dan Elektriği Bedava Vermeye Başlayacağız;

Şanlıurfa'dan Elektriği Bedava Vermeye Başlayacağız

Urfa'ya gelen CHP heyeti Urfa'dan elektriği bedava vermeye başlayacağız....

Şanlıurfa'ya gelen CHP heyeti; Urfa’dan Elektriği Bedava Vermeye Başlayacağız !

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bir dizi temas ve programlara katılmak üzere Şanlıurfa’ya geldi. Akın, güneş enerji santrali çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu, yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Şanlıurfa'da düzenlenen programda Chp Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve CHP İl Başkanı Ferhat Karadağ’ın yanı sıra partililerde katıldı.

Akın, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Tarımı tekrar ayağa kaldıracağız, çiftçimizi de köylümüzü de tekrar milletin efendisi yapacağız. Güneş enerji santralleri için 2 alternatifimiz var; birincisi açık kanallar üzerine güneş panellerini kurup hem arazi tasarrufunu sağlamak hem açık kanallarda gerçekleşecek su buharlaşmasını engelleyip güneş panellerinin alttan serinlemesi ile maksimum enerji üretimini sağlamak. İkincisi atıl arazileri değerlendirmek ki arazi ziyaretlerimizi ve keşiflerimizi yaptık.

TÜRKİYE’DE YÜZDE 50 İNDİRİM YAPACAĞIZ ! 

İktidarımızın ilk 90 gününde tarımsal sulamada kullanılan elektriğe Türkiye genelinde yüzde 50 indirim yapacağız. Üretmeden nasıl kalkınacağız? Üreteceğiz ki çiftçimiz zenginleşsin, kazansın esnafa harcasın ve esnaf da kazansın. Bu bir döngüdür. İktidarımızın birinci yılından itibaren kamu önceliğinde kuracağımız 10 bin megavat saat büyüklüğündeki güneş enerjisi santralleriyle tarımsal sulamada kullanılan elektriği Şanlıurfa’dan başlamak üzere bedava vermeye başlayacağız. Bu yatırımlarla Şanlıurfa’dan başlamak üzere çiftçilerimizi kalkındıracağız.”

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum