Urfa Valisi Ayhan'dan Yazılım Kampüsü Talimatı;

Urfa Valisi Ayhan'dan Yazılım Kampüsü Talimatı

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan yazılım kampüsü için talimat verdi....

Vali Ayhan, Çiğ Süt Analiz Laboratuvarı, Tekno-Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (TEGİM), Tekno-İŞGEM Proje Alanı ve Yazılım Kampüsü yapılacak alanı gezdi.

Şanlıurfa Valisi Salih AyhanHarran Üniversitesi’ne bağlı Çiğ Süt Analiz Laboratuvarında incelemelerde bulundu. Rektör M. Sabri Çelik ve Kalkınma Ajansı yetkileri de Vali Ayhan’a eşlik etti.

Amacı süt kalitesini ve üretimini artırıp, hayvancılıkla uğraşan çiftçimizin daha çok kazanmasını ve desteklenmesini sağlamak olan laboratuvarın çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Ayhan, “ Tarım ve hayvancılığımızın böyle bilimsel tekniklerle desteklenip geliştirilmesi önem arz ediyor’ dedi.

"Gelecek, inovasyon ve girişimcilik ruhuna sahip gençlerimiz sayesinde şekillenecek."

Çiğ Süt Laboratuvar incelemesi ardından, TeknoKent’te geçen Vali Salih, Tekno-Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (TEGİM) ve Tekno-İŞGEM Proje alanı gezdi. Akademik anlamda yapılan çalışmalar hakkında Rektör M. Sabri Çelik ve Teknokent Genel Müdürü M. Ali Koçakoğlu’ndan bilgi alan Vali Ayhan, yapılan ürünleri yerinde inceledi. Görevdeki personelle yapılan işler hakkında bilgi aldı.

Üniversite öğrencilerimiz için Teknokent’in bir şans olduğu belirten Vali Ayhan, "Gelecek, inovasyon ve girişimcilik ruhuna sahip gençlerimiz sayesinde şekillenecek." diyerek gençlerimizi Teknokent’e davet etti.

"Geleceğin teknolojilerini yazılım mühendisliği biçimlendiriyor. İlimizin ve üniversitemizin yenilikçi projelere ihtiyacı var"

Vali Ayhan, Harran Üniversitesi ve bağlı kuruluşlar gezisi kapsamında son durağı ise, Yazılım Kampüsü yapılması planlanan alanda incelemelerde bulundu. 8000 m2 alanda yapılması planlanan Yazılım Kampüsü’nün üniversitemize ve gençlerimize büyük faydasının olacağını söyleyen Vali Ayhan, projenin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum