Hüdapar Başkanı Özaslan'dan Şanlıurfa'da Canlı Hayvan Borsası Kuralım;

Hüdapar Başkanı Özaslan'dan Şanlıurfa'da Canlı Hayvan Borsası Kuralım

Hayvancılığın desteklenerek canlandırılması gerektiğini belirten HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, “Türkiye’de bir İLK olarak Şanlıurfa’da Canlı Hayvan Borsası kuralım” çağrısında bulundu. HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, her Cuma olduğu gibi......

Şanlıurfa'da Hayvan Borsası kuralım önerisi..

Hayvancılığın desteklenerek canlandırılması gerektiğini belirten HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, “Türkiye’de bir İLK olarak Şanlıurfa’da Canlı Hayvan Borsası kuralım” çağrısında bulundu. HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, her Cuma olduğu gibi...

Hayvancılığın desteklenerek canlandırılması gerektiğini belirten HÜDAPAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, “Türkiye’de bir İLK olarak Şanlıurfa’da Canlı Hayvan Borsası kuralım” çağrısında bulundu.

HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, her Cuma olduğu gibi bu Cuma da saat 11:11’de Şanlıurfa’nın sorunlarını gündeme getirmeye ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerini paylaşmaya devam ediyor.

Özaslan, canlı hayvan pazarını ziyaret ederek besicilerin sorunlarını dinledi.

Yüksek maliyetler sonucu zarar ettiklerini ifade eden küçükbaş hayvan besicileri, 60 liraya mal ettikleri hayvanları ancak 45-46 liraya satabildiklerini dile getirerek, dengeli bir şekilde kısa süreliğine bir kez de olsa ihracat yolunun açılmasını talep ettiler. Durumun bu şekilde devam etmesi halinde besiciliği bırakmak zorunda kalacaklarını söylediler. 
Artan yem fiyatlarından dolayı borçlarını ödeyemeyecek duruma geldiklerini belirten besiciler, borçlarını kapatmak için bankalardan kredi çektiklerini dile getirdiler.


Besicilik yapanlara maddi destekte bulunulsun
Küçükbaş hayvan besicilerinin hükümet tarafından desteklenmesi gerektiğini belirten Özaslan, “Yarın bu kardeşlerimiz hayvancılığı bırakırlarsa; eti, sütü, yoğurdu ve peyniri nereden bulacağız? Hükümete sesleniyoruz. Bu işin çözümü; özellikle küçükbaş hayvan besiciliği yapan kardeşlerimize hayvan başına maddi destekte bulunulması gerekir. Küçükbaş hayvan besicileri kendileri için şehrin dışında bir yer bulamıyor. Büyükşehir Belediyesi bunun için yer ayırmamış. Şehrin dışında hazine arazilerinin üzerine küçükbaş hayvan besicileri için çok daha elverişli bir yer ayrılabilir.” şeklinde konuştu.


 Urfalılar olarak Türkiye’de bir ilki başaralım

Şanlıurfa’daki hayvan borsasının resmi statüsünün olmadığına dikkat çeken Özaslan, ” Şanlıurfa’nın 14 milletvekilline sesleniyorum; Şanlıurfa’da hayvan pazarının içerisinde hayvan borsası binası var ama resmi statüsü yok. Gelin, Türkiye’de bir ilki başaralım. Şanlıurfa’da ‘Canlı Hayvan Borsası’ kuralım. Türkiye’de bir ilk olsun ve bu da Şanlıurfa’da olsun. Resmi statüsü gereği Türkiye Odalar ve Borsalar

Birliği’ne bağlı olsun. Urfalılar olarak Türkiye’de bir ilki başaralım. Şanlıurfa bunu çok rahatlıkla yapabilir. Bütün milletvekillerinden bunu bekliyoruz.” diye konuştu.

Kaynak:

İlgili Konular :
, , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum