Urfa'dan ses yükselttiler: LGBT dernekleri kapanana kadar mücadele edeceğiz!;

Urfa'dan ses yükselttiler: LGBT dernekleri kapanana kadar mücadele edeceğiz!

Şanlıurfa'da üyeleriyle toplantıda bir araya gelen Mil Diyanet Sen yöneticileri "İstanbul Sözleşmesi nasıl iptal edilinceye kadar mücadele ettiysek LGBT dernekleri kapanana kadar da mücadele edeceğiz" diye konuştu....

Şehir ziyaretleri kapsamında bugün Şanlıurfa'ya gelen Mil Diyanet Sen heyeti, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. 

Ziyarete dair açıklamalarda bulunan sendika, kurulduğu günden bu yana masa başı sendikacılığı yerine saha sendikacılığı yaptıklarını, ahlak ve maneviyat ilkesiyle son zamanlarda manevi değerlerde erozyonu gündeme taşıyarak toplumsal farkındalık oluşturduklarını belirttiler. Yurt genelinde düzenledikleri ziyaretler kapsamında bu haftasonu da Peygamberler Şehri Şanlıurfa'ya gelen Mil Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mücahid Çelik, Genel Başka. Yardımcısı ve aynı zamanda Mil Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Celaleddin Gül ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Tahiroğlu bir toplantı düzenledi. katıldı. Hem teşkilat çalışmalarının konuşulduğu hem de yapılacaklar konusunda istişarelerde bulunulan toplantıya Mil Diyanet-Sen Şanlıurfa İl Başkanı Ömer Çapan ve üyeler katıldı. 


ÇELİK: URFA'DAN UMUTLUYUZ


Kuran tilavetinin ardından bir konuşmaya yapan Genel Başkan Çelik "Manevi ilkeli ve liyakatli bir sendikacılık için yola çıktık. Bunun için memur kardeşlerimizin vereceği destek çok önemli. Bu anlamda Şanlıurfa'dan umutluyuz" dedi.

GÜL: NESLİMİZ YOK OLMA TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA

Genel Başkan Yardımcısı Gül ise LGBT derneklerine değinerek "Toplumda yaşanan manevi tahribatın önüne geçmek, İstanbul sözleşmesi nasıl iptal edilinceye kadar mücadele ettiysek LGBT dernekleri kapanana kadar da mücadele edeceğiz, toplumun genleri ile oynanırken, neslimiz yok olma tehlikesiyle karşı karşıya iken baskılara ve tehditlere asla boyun eğmeyeceğiz" sözleriyle sadece bir sendika değil toplumsal sorumluluklarının farkında olan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını ifade etti.

Konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile toplantı son buldu.

BİHA


Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum