Şanlıurfa Milletvekili Urfa'nın Sorunlu Yolunu Meclise Taşıdı;

Şanlıurfa Milletvekili Urfa'nın Sorunlu Yolunu Meclise Taşıdı

Şanlıurfa haberleri; Şanlıurfa CHP Milletvekili Aziz Aydınlık, Urfa Akabe yolunda yaşanan ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalarla ilgili TBMM’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi sundu....

Şanlıurfa tv Haber; Chp Urfa Milletvekili Aziz Aydınlık Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi verdi. 

Şanlıurfa'nın ulaşımda ki önemli yere sahip Şanlıurfa- Gaziantep yolunda ki halk arasında ölüm yolu olarak adlandırılan yol için TBMM de soru önergesi.

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Akabe yolunda sık sık yaşanan ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kazalarla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soru önergesi sundu.

AKABE YOLUNDA KAZALAR YAŞANMASIN

Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Akabe yoluyla ilgili yazılı soru önergesi verdiğini yapmış olduğu açıklamayla duyurdu. CHP’li Aydınlık, “Şanlıurfa’mızın kanayan yarası haline dönüşmüş, kördüğüm haline gelmiş Akabe yoluyla alakalı yazılı soru önergemizi Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na sunduk, umarım en yakın zamanda konuyla alakalı hem yanıt hem de sonuç alırız. Bir Urfalı olarak bu konuda tek temennim; Akabe yolunda kazalar yaşanmasın, artık yeter; insanlarımız yaralanmasın, hayatını kaybetmesin” dedi.

Söz Konusu urfa olunca görmezden geliyorlar.

Şanlıurfa’da yaşanan sorunlara iktidarın çözüm üretemediğini ifade eden CHP’li Aydınlık, “Şanlıurfa merkezinde ve ilçelerinde yaşanan sorunları liste yapmaya çalışsak listenin sonu gelmez; çünkü her soruna her gün bir yenisi daha ekleniyor. İktidar temsilcileri söz konusu Urfa’ysa görmezden geliyorlar; sorumlu olanlar, sorunu çözecek icra makamında oturanlar, iktidardan Urfa’yı temsil edenler görmedim, duymadım, bilmiyorum diyorlar. Şu Akabe yolunda kaç kaza yaşandı, kaç yurttaşımız yaralandı, kaç yurttaşımız vefat etti? Üzülmemek, kızmamak, öfkelenmemek elde değil; gerekli önlemler alınıp kazaların önüne geçilebilecekken bunun yapılmamasına, kimsenin sorumluluk almamasına öfkeleniyorum. Umarım bu sorunun çözülmesine katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Urfa Milletvekili Aydınlık önergesinde şu soruları sordu:
1) Şanlıurfa şehir merkezinden Evren Sanayi Sitesine giden ve Akabe Yolu olarak bilinen bölgede kazaların önlenmesine dair herhangi bir çalışmanız var mıdır?

2) Şanlıurfa – Gaziantep Yolu’nun Akabe kısmında ilgili bölge müdürlüklerinizin ve ilgili belediyelerin herhangi bir ortak çalışması var mıdır?

3) Bahse konu yolla alakalı planınız nedir?

4) Akabe yolunda 2021 yılı içerisinde 28 Ekim tarihine kadar kaç kaza kayıtlara geçmiş, kaç vatandaşımız bu kazalarda vefat etmiştir?

5) Kuzeybatı Çevre Yolu’nun Ekim 2021 tarihi itibariyle yüzde kaçı tamamlanmıştır?

6) Kuzeybatı Çevre Yolu’nun planlanan bitiş tarihi nedir?

Kaynak:

İlgili Konular :
, , , , , , , , , , , , , , , ,
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum