Başkan Özkan Çok Sert Konuştu;

Başkan Özkan Çok Sert Konuştu

Viranşehir ilçe Başkanı İbrahim Özkan yaşanan kurum müdür atama sıkıntılarına dikkat çekerek çok sert konuştu....

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Viranşehir İlçe Başkanı İbrahim Özkan, yapılan atamalarla ilgili çok sert açıklamalarda bulundu. Başkan Özkan şunları kaydetti: “Halk tarafından bugüne değin en az şikâyet edilen kurum olan Viranşehir İlçe Tarım Müdürlüğü'ne yapılan müdahaleler devlet kurumlarının nasıl işlevsiz hale getirildiğinin en bariz örneklerinden birini oluşturuyor.

Devletin en küçük, en önemsiz kurumuna alınacak kişileri bile belirlemeyi kendine görev edinen, ancak halkın gerçek dert ve sorunlarını (imar izni, aylardır ilçeyi köstebek yuvasına çeviren sonu gelmez kazılar, DEDAŞ zulmü, göçebelerin sorunları vs) göz ardı eden siyasi temsilcilerin İlçe Tarım Müdürlerinin atanması konusundaki müdahale ve engellemeleri halkta büyük tepki topluyor.

Öncelikle şunu ifade etmeliyiz ki, İlçe Tarım Müdürlüğü görevini ifa eden tüm kişiler bu halkın çocuklarıdır ve onlara bir sözümüz yoktur. Biz, müdürlerin atamalarına direkt müdahale etmesine karşıyız ve bunu İlçemize yapılmış bir ihanet ve hakaret olarak görmekteyiz. Neden mi?

Yalnızca son 1 yıl içinde İlçe Tarım Müdürlüğüne getirilen kişiler şunlardır:

- Sıraç Yolcu (Görevden alındı)
- İbrahim Varlı (Göreve getirildi)
- Sıraç Yolcu (Mahkeme kararıyla göreve döndü ancak göreve başlamadan tekrar görevinden alındı.)
- İbrahim Varlı (Yeniden atandı)
-  İbrahim Varlı (Tekrar görevden alındı.)
- Lokman Filiz (Atandı. O da her an alınabilir)

Bir sözümüz halkın seçimlerde geçici yetki verdiği temsilcilere...

Bu makamlar sizin yapboz tahtalarınız değildir. Bu makamlara milletvekilleri "hamili kart yakınımdır" veya "bizdendir" diyerek, mahkeme kararlarını da hiçe sayarak adam atayamaz. Atamalar liyakat ve tecrübeye göre yapılmak zorundadır. Aksi takdirde, kurumlar seçilmişlerin çiftliğine döner ki, bu asla kabul edilemez.

Ey Özşavlı, elini kurumların üzerinden çek! Çekmezsen bilesin ki, halkın eli ağırdır ve ilk seçimde şamar olur, zulüm ve haksızlık yapanların suratında patlar!”
 

Kaynak:

İlgili Konular :
İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
0 Yorum