Arama
Arama Sonuçları
Urfa Aile Hekimleri Derneği Başkanından Yalancı Kim Sorusu?
Şanlıurfa’da “aşı yok” diyen Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Hacı Yusuf Eryazğan, hakim karşısına çıktı. Doktor Eryazğan, dava sonrası Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü önünde meslektaşları ile birlikte açıklama yaptı. Eryazğan, " Müfettiş kendi raporunda koyduğu tablolarda açık açık bir dönem bakanlığın aşı göndermediğini kabul edip yazmışken yalancı kim" ifadelerini kullandı.
Şanlıurfa'ya Gelen Aile Bakanına Sosyal Medyadan Çağrı
Şehir buluşmaları için Urfa'ya gelen Aile Bakanı Mahinur Özdemir'e sosyal medyadan çağrı geldi
Şanlıurfa Milletvekilleri Aile Bakanından Urfa'da Çalışma Yapmasını İstedi
Akparti Şanlıurfa Milletvekilleri Aile bakanını ziyaret ederek urfa'da çalışma yapılmasını talep etti
Şanlıurfa'da Memurlar Zammı Yetersiz Buldu
Memurlar zammı yetersiz buldu! Şanlıurfa'daki hekimler ve sağlık çalışanları maaşlarına yapılan zammı yetersiz bularak İl Sağlık Müdürlüğü önünde toplandı.
Şanlıurfa'da Aile Platformu LGBT'ye Karşı Yürüyüş Yapıyor..
Şanlıurfa Aile Platformu, LGBT’ye karşı yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sonrası Haşimiye Meydan’ında imza kampanyası başlatıldı.
Urfa’da sağlıkta şiddet bilançosu! Son bir yılda 50 fiziki, 400 sözlü saldırı
Şanlıurfa'da son zamanlarda doktor, hemşire ve sağlık çalışanları hasta yakınlarının saldırısına sıkça uğruyor. Kentte yaklaşık bir ay içerisinde 4 sağlıkçıya saldırı oldu, olaylara ilişkin ise 6 kişi tutuklandı. Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği Başkanı Hacı Yusuf Eryazgan, sağlıkta şiddetin son bulması adına yeterli adımların atılmadığına vurgu yaptı.
Sağlıkçılar darp edilen mesai arkadaşları için toplandı
Şanlıurfa’da sağlık meslek örgütleri, Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesinde sağlık çalışanının hasta yakınlarınca darp edilmesine tepki göstererek, basın açıklaması yaptı.
Şanlıurfa'da sağlık çalışanları Meclis’teki düzenlemeye tepki göstererek iş bıraktı!
Tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da sağlık çalışanları, TBMM’deki düzenlemede haklarının gasp edildiğini belirterek tepki amaçlı bir günlük iş bıraktı.
Şanlıurfa’da doktorlar iş bırakacak
Tüm yurtta olduğu gibi Şanlıurfa’da da sağlık çalışanları çarşamba günü iş bırakacak. Eyleme çok sayıda hekim sendikası destek verecek.
‘Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığının önemi’ eğitimi
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliği ile bakım evi personellerine “Engelli bireylerde ağız ve diş sağlığının önemi” konulu eğitim verildi.
Şanlıurfa'da doktorlardan iş bırakma eylemi
Sağlıkta şiddet, düşük ücretler, malpraktis uygulamalar, kısa randevu süreleri nedeniyle sağlık çalışanları ülke genelinde eylem gerçekleştirdi. Şanlıurfa’da da bazı sağlık çalışanları iki günlük iş bıraktı.
Şanlıurfaspor devlet koruması altındaki çocukları ağırladı
Şanlıurfaspor sporcuları devlet koruması altındaki çocuklarla iftar yaptı.
Geri dönüşüm işçisi kadın ve çocuklara yönelik protokol
Şanlıurfa’da valilik ile uluslararası yardım örgütü CARE International Türkiye arasında geri dönüşüm malzemeleri toplayarak geçimlerini sağlayan kadın ve çocukların hayat standartlarını yükseltmeye yönelik iş birliği protokolü imzalandı.
Bakımevi personeline engelli bireylerin ağız sağlığına ilişkin eğitim
Şanlıurfa’da bakımevi personellerine, engelli bireylerde ağız ve diş sağlığı ve önemi konulu eğitim verildi.
Urfa’da Çocuk Koruma Evi’nde çocukların dövüldüğü iddiasına soruşturma
Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Çocuk Koruma Evi’nde çocuklara sistematik işkence ve kötü muamele uygulandığı iddialarına ilişkin savcılığın soruşturma başlattığını duyurdu.
Ailenin sahip çıkmadığı çocuğu devlet sahiplendi
Şanlıurfa’da anne ve babanın sahip çıkmadığı 8 yaşındaki çocuk soğuk kış günlerinde sokağa terk edildi. Ayakkabılarını ters giydiği, montunu ise giyemeden küçücük çocuğun sokağa terk edildiğini gören vatandaşların durumu bildirdiği Aile ve Sosyal Hizmetle
Urfa Valisi'nden yürek yakan görüntüler için talimat!
Urfa'da dondurucu soğuklara karşı yerde yatan ve yalınayak dilenen çocuk görüntülerinin ortaya çıkması üzerine Urfa Valisi, ilgili kurumlara talimat vererek; konunun araştırılması ve bu durumda çocuklar varsa gerekli çalışmaların başlatılmasını istedi.
Şanlıurfa’da sağlıkçılar iş bıraktı
Türkiye genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’da da sağlıkçılar, özlük haklarının iyileştirilmesi ve ek ödemedeki eşitsizliğin giderilmesi talebi için bir günlük iş bıraktı.
Mutlu evliliğe ilk adım projesi lansman toplantısını gerçekleştirdi
Aile bütünlüğünün korunması ve güçlendirilmesi maksadıyla vatandaşlara ücretsiz aile danışmanlığı desteğini sağlamayı planlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, "Mutlu evliliğe ilk adım projesi" lansman toplantısını gerçekleştirdi.
Karaköprü'deki aile için yeni destek geldi
Şanlıurfa'da anneleri tarafından terk edilen 8 çocuk için Rahmet Derneğinden sonra Şanlıurfa Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü de harekete geçti.
Şanlıurfa'da rapor sonuçlandı: Aileler endişeli
Şanlıurfa'da binin üzerinde ailenin katılımı ile yapılan ankette, birçok ebeveynin aşı için çocuklarını aile sağlığı merkezlerine götürmede endişe yaşadığı ortaya çıktı.