Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali Protestolarla Başladı..
Şanlıurfa'da gerçekleşecek olan Kültür yolu festivali protestolarla başladı.
Başkan Kuş, Gençlere Yönelik Projelere Önem Veriyoruz
Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı refakatinde, Türkiye-Almanya ülkelerarası iş birliği kapsamında Engagement Global’in sağladığı destekle gerçekleştirilen “Doğu-Batı: Bir Arada Yaşam İçin Yerel Yönetimler Arası Diyalog Forumu”nun 3. etabı, Eyyübiye Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
ŞUSKİ, Yüksek Fatura Gelmesinin Sebebini Açıkladı.
Şanlıurfa Şuski faturaları yüksek geliyordu sebebini açıkladı.
Urfada Bir Haftada 9 bin 191 araç Denetlendi 3 bin 709 Ceza Yazıldı
Şanlıurfa’da emniyet ekipleri tarafından 1 haftada yapılan trafik denetimlerinde 9 bin 191 araç ve sürücü denetlenirken, kurallara uymayan 3 bin 709 araç ve sürücüye trafik idari para cezası kesildi.
Şanlıurfa Valisinden Çağrı 26 Mayıs Pazar Günü Tüm Urfalılar Davetli
Türk Hava Kuvvetlerinin gururu SOLOTÜRK, Türkiye Kültür Yolu Festivali Şanlıurfa Buluşması kapsamında 26 Mayıs Pazar günü Şanlıurfa’da gösteri yapacak.
Altın Fiyatları Yine Değişti, Güncel Altın Piyasasında Son Durum?
son güncel Altın fiyatları, çeyrek altın ne kadar, gram altın ne kadar oldu?
Akparti Genel Başkan Yardımcısı Urfada, Bundan Sonra Nezaket Süreci Var
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 31 Mart seçimlerinin ardından partisinin aldığı sonuçları değerlendirdi. Aday belirleme sürecinde herkesin ön planda olmak için mücadele ettiğini dile getiren Yılmaz, “Rekabet süreci ufak tefek itilmelere sebep olmuştur.” dedi. Aday belirleme sürecinde yaşanan rekabetin ardından nezaket sürecinin başladığını belirten Yılmaz, “Bundan sonra nezaket süreci var. Birbirimizi incitmeme süreci var.” ifadesini kullandı.
İş İnsanı Mahmut Nedim Polat'tan GKN Kargo iddiasına Yanıt
Şanlıurfa'lı iş insanı Mahmut Nedim Polat sosyal medya hesabından GKN kargo sahibinin iddiası üzerine duyuru yaptı.
Urfadaki Şok Uygulamasında 11 Kişi Yakalandı
Şanlıurfa'da emniyetin şok uygulamasında yakalandılar.
Urfadaki Şok Uygulamada Binlerce Kişi Sorgulandı
Şanlıurfa’da emniyetin yaptığı şok uygulamada, 16 bin 885 şahıs, 3 bin 15 araç, 253 motosiklet, 42 umuma açık işyeri kontrol edildi.
Bakan Şimşek, Kamuda Tasarruf Paketini Açıklıyor
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, pazartesi günü tasarruf verimlilik paketini açıklayacaklarını duyurdu.
Astronot Gelmiş Urfa MEB Müdürlüğü Dışında Bilen Yok
Şanlıurfa'da öğrencilerle bir araya geldi. Gezeravcı, uzay yolculuğu deneyimlerini paylaşırken, gençlere ülkenin zenginliklerini ve potansiyellerini vurguladı. Şanlıurfa'nın kültürel mirasına dikkat çeken Gezeravcı, “Şanlıurfa’da ilham alacağınız çok şey var.” dedi.
Eyyübiye'de Botanik Parkı Açılıyor
Eyyübiye Belediyesince yapımı tamamlanan Batıkent TOKİ Mahallesi Botanik Parkı açılışa hazırlanıyor.
Karaköprü'de Kadın ve Kırsal Kalkınma Kooperatifleri Kurulacak
Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, meclis toplantısı sonrası yaptığı açıklamada daha yaşanılabilir, kalkınan bir Karaköprü için ortak akıl ve kurumsal yapının tamamlanmasına vurgu yaptı.
Urfada Orman Benim Etkinliğinde Ormanlarımızdan 313 Ton Çöp Toplandı
Şanlıurfa ormanlarında yapılan orman benim etkinliğinde 313 ton çöp toplandı,
Şanlıurfa Trafik Ekipleri 675 Araca Ceza Yazdı
Şanlıurfa’da Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde 675 araç ve sürücüsüne sürücü belgesiz araç kullanmaktan idari para cezası uygulandı.
Şanlıurfaspor Ligde Kalmak için Son 2 Maçı Kazanmak istiyor
Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Cihat Arslan, düzenlediği basın toplantısında takımın ligde kalma hedefi ve son 2 maçla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Arslan, takımın son 10 günde iki önemli maça çıkacağını ve hala avantajlı bir konumda olduklarını belirterek, kalan iki maçı kazanarak ligde kalmak istediklerini söyledi. Taraftarlara ve şehire birlik ve beraberlik çağrısı yapan Arslan, “Seneye hayalim bu takımla Süper Lig yapabilmek.” dedi. Eyüpspor maçının ardından “Şehrimizde önemli bir yerde olan bir kişi, takım düşerse düşsün demiş.” sözlerine ilişkin ise Arslan,” Şanlıurfaspor’un düşmesini istemek büyük bir cehalet ve cesaret” dedi.
Urfalı Çiftçiler Sulama Fiyatlarına Tepkili
Şanlıurfa'lı Çiftçiler tepkili, DSİ Şanlıurfa’da sulama sezonuna az bir zaman kala 2024 yılı sulama ücretlerini açıkladı. Açıklamanın ardından Suruç’ta bulunan çiftçiler fiyatlardan şikayetçi. Çiftçiler fiyatlarda indirime gidilmesini talep ederek Tarım ve Orman bakanlığına gideceğini açıkladı.
Başkan Kuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Uyumlu ve Hizmet Odaklı Çalışacağız.
Eyyübiye Belediye Başkanı Kuş, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile uyumlu çalışacaklarını ve hizmet odaklı bir yaklaşım benimseyeceklerini ifade etti.
Karaköprü Belediyesi tasarrufa gidiyor
Karaköprü Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, kurumda israfın önüne geçmek için tasarruf tedbirlerinin arttırılmasını amaçlayan 10 maddelik bir genelge yayınladı.
Karaköprü 'de çocuklar zamanlarını spor kurslarında değerlendiriyor
Karaköprü Belediyesi tarafından açılan spor kurslarında çocuklar hem boş zamanlarını değerlendiriyor hem de spor yaparak fiziksel ve zihinsel açıdan kendilerini geliştiriyorlar.
Eyyübiye'deki Dev Parkta Sona Gelindi
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yapımı tamamlanmak üzere olan Batıkent TOKİ Tematik Parkı’nda incelemelerde bulundu. Başkan Kuş, bölgede yaşayan vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir işlev üstlenecek olan parktaki dinlenme alanlarının sayısının artırılması talimatı verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez, bitmeyecektir.
Sondakika haberleri; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) AK Parti grup toplantısında konuştu.
Şanlıurfa Büyükşehir İlaçlama Seferberliği
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, toplum sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı şehir genelinde 116 personel, 39 araç ile ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor
Karaköprü'de Zabıtalardan Kapsamlı Denetim
Karaköprü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaş sağlığı için ilçedeki market, fırın, kasap ve gıda satışı yapan işletmelere yönelik kapsamlı hijyen ve fiyat denetimi gerçekleştirdi.
Şanlıurfanın Kültür Vakfı Şurkav'dan 3 Yarışma Birden
Urfanın kültür vakfı ŞURKAV'dan 3 yarışma birden Şanlıurfa Kültür Sanat Eğitim ve Araştırma Vakfı (ŞURKAV) “Tek Ses İki Hareket Projesi” kapsamında Okullar arası Valilik Kupası koro ve halk oyunları yarışmalarının bu yıl üçüncüsünü düzenliyor.
Başkan Çiftçi Tabloyu Bu Kadar Vahim Olacağını Beklemiyordum
Karaköprü'de Seçim döneminde personel alınmış! Nihat Çiftçi, belediye ile ilgili açıklama yaptı.
Kanserde Erken Teşhis Hayat Kurtarır
Şanlıurfa Harran üniversitesi Kanser haftası etkinlikleri