Arama
Arama Sonuçları
Urfa Valisi Şıldak'tan Şanlıurfa Turizmi için iyi Haber
Şanlıurfa tv, Vali Şıldak'tan urfa için müjdeli haber
Urfanın Kültür ve Turizm Yolunda Çalışmalar Başladı
Şanlıurfa Kültür ve Turizm yolunda asfalt çalışmaları başladı
Eyyübiye'de AK Parti'ye büyük katılımlar devam ediyor
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ve AK Parti İlçe Teşkilatı’nın sağladığı birlik, beraberlik ve kardeşlik bilinciyle tek yürek olan Eyyübiye’de yaşayan aşiretler ve büyük aileler AK Parti çatısı altında buluşmaya devam ediyor.
Şanlıurfa Turizmini Canlandıracaktı Ne olacak Bu Millet Hanı Projesi?
Şanlıurfa’da senelerdir kaderine terk edilen ve kiralayan firma ile yaşanan birtakım olumsuzluklar nedeniyle bir türlü turizme kazandırılamayan Millet Hanı kurtarılmayı bekliyor. Bugüne kadar hanın restore edilmesi projesi 7 vali eskitirken, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ın Millet Hanı'na sahip çıkması bekleniyor.
Urfa Balıklıgöl'de Restorasyon Çalışmalarında Son Durum
Eyyübiye Belediyesi tarafından yürütülen “Halilürrahman Gölü’nün Doğu Girişindeki Kemerlerin Zemin Güçlendirme ve Restorasyon Uygulaması Yapım İşi” çalışmalarında son durum
Urfa Turizmi Nereye Gidiyor Urfa'ya Gelen Turistler Alışveriş Yapmak İstemiyor
Şanlıurfa'nın 2022 yılı turizm değerlendirmesinde önemli sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu..
Şanlıurfa Turizm İstatistikleri Açıklandı
Şanlıurfa Tarihi ve Turistik yerlerinde ki istatistik bilgiler açıklandı.
Çakmaktepe Kazıları Şanlıurfa Turizmine Kazandırılıyor
Şanlıurfa Bozova'da Çakmaktepe Arkeolojik kazılarını ziyaret eden Vali Ayhan, Urfa Turizminin kazanımı olacak dedi.
Başkan Beyazgül Şanlıurfa için Yapılan ve Yapılacak Projelerini Anlattı
Şanlıurfa'nın 3 Yerel TV'nin canlı olarak yayınladığı programa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projelerini anlattı
Şanlıurfa'da Halk Ekmek Fabrikası Açıklaması
Zeynel Başkandan 'Halk Ekmek' açıklaması 3 Yerel TV'nin canlı olarak yayınladığı programa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projelerini anlattı. Halk Ekmek Fabrikası kurmak adına yürüttükleri çalışmalarda sona geldiklerini bildirdi.
Nihat Çiftçi'den Turizm Önerisi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa turizminin geliştirilmesi konusunda yeni önerilerde bulundu.
Alman arkeolog Schmidt, vefatının 8. yılında unutulmadı
Göbeklitepe'yi insanlık tarihine kazandıran Prof. Dr. KlausSchmidt vefatının 8. yılında 'Klaus Schmidt’in İzinde Göbeklitepe’ye Pedallıyoruz' etkinliği ile anıldı.
Alman arkeolog Schmidt, vefatının 8. yılında unutulmadı
Göbeklitepe'yi insanlık tarihine kazandıran Prof. Dr. KlausSchmidt vefatının 8. yılında 'Klaus Schmidt’in İzinde Göbeklitepe’ye Pedallıyoruz' etkinliği ile anıldı.
Urfa Kalesinde örümcek vinçle çalışmalar hızlandırıldı
İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 İslam Ülkeleri Turizm Başkenti seçilen Şanlıurfa’da, tarihi Urfa Kalesinde 2018 yılında başlatılan kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilen örümcek vinç ile hız kazandı.
Arkeolog Schmidt, vefatının 8. yılında anılıyor  
Göbeklitepe'yi insanlık tarihine kazandıran Prof. Dr. Klaus Schmidt vefatının 8. yılında 'Klaus Schmidt’in İzinde Göbeklitepe’ye Pedallıyoruz' etkinliği ile anılacak.
Urfa turizm yılına hazırlanıyor! Vali ve Başkan sahada...
Şanlıurfa, 2023 İslam ülkeleri başkenti olurken Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte kentte sürdürülen çalışmaları inceledi ve bilgiler aldı.
Urfa turizm yılına hazırlanıyor! Vali ve Başkan sahada...
Şanlıurfa, 2023 İslam ülkeleri başkenti olurken Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte kentte sürdürülen çalışmaları inceledi ve bilgiler aldı.
Başkan Beyazgül: Bizim bu şehre yaptıklarımız bir akciğer naklidir
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün geçtiğimiz günlerde vatandaşlarla paylaştığı Kızılay Meydanı 2. Etap’ta kamulaştırılan yapıların yıkım işlemi başladı. Şanlıurfa’nın tıkanan damarlarını açtıklarını aktaran Başkan Beyazgül projenin bir ‘akciğer nakli’ olduğunu söyledi.
Eski Vali Erin: Şanlıurfa'ya çok yakıştı
Eski Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa’nın İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 yılı turizm başkenti seçilmesi ile ilgili “Nihayet! Şanlıurfa’ya çok yakıştı” dedi.
İslam ülkelerinin turizm kenti Şanlıurfa
İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Bakü'de gerçekleştirilen 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda 2023 yılı turizm kenti seçildi.
Turizm ve Kültür Bakanı Ersoy'un Göbeklitepe hedefi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Göbeklitepe'nin ziyaretçi sayısının her yıl arttığını belirterek, "Hedefimiz, 5 yıl içerisinde 5 milyon yabancı ziyaretçiye ulaşmak" dedi.
Göbeklitepe, Beyoğlu Kültür Yolunda
‘Tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe bu kez İstanbul’da Galataport’ta sergileniyor.
Bungalov evler Urfa turizmine katkı sağlayacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahil ilçesi olan Bozova’da yerli ve yabancı turistlerin konaklayabilecekleri bungalov evlerin yapımı için altyapı çalışması başlatıldı.
Kızılkoyun Nekropol bölgesine dinlenme alanı eklendi
Şanlıurfa’da 10 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın başlattığı Kızılkoyun Projesi kapsamında Roma dönemine ait 2 bin 200 yıllık 103 kaya mezarının gün yüzüne çıkarıldığı Kızılkoyun Nekropol bölgesine dinlenme alanı eklendi.
Vali Ayhan açılışta konuştu: Göbeklitepe altın tepside bir fırsat
Haliliye’de hizmete sunulan dev kompleksin açılışında konuşan Vali Ayhan, “Biz iyi bir tanıtım ve altyapıyla, sektöre de uyum sağladığımız zaman inanın, kısa süre içerisinde 10 milyon turiste ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum” dedi.
Şanlıurfa son 5 kentin arasında yer alıyor!
İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa, Cumhuriyet’in 100. yılında “İslam Dünyası Turizm Başkenti” payesini almak istiyor. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın haziran ayında gerçekleştireceği uluslararası toplantıyla belirlenecek ‘turizm başkenti’ seçiminde Şanlıurfa, son 5 şehir arasında yer alıyor.
Dünya Kupası'nda Göbeklitepe sergilenecek
Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş’nin girişimleri ile Göbeklitepe dikili taşı Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda sergilenmek üzere yola çıkıyor.
TBMM’de Urfa ziyaretini değerlendirdi
HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Şanlıurfa’nın önemli bir sahipsizlik sorunu olduğunu belirterek, “İktidara en çok oy veren illerden biri de Şanlıurfa. Buna rağmen halkın sorunlarıyla ilgilenilmeyen, tepeden bakılan bir şehir” dedi.
‘Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel ilgi gördü
Turizm Haftası kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılkoyun Nekropolünde düzenlenen Ney dinletisi ve Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları konulu panele vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.