Arama
Arama Sonuçları
Urfanın Kültür ve Turizm Yolunda Çalışmalar Başladı
Şanlıurfa Kültür ve Turizm yolunda asfalt çalışmaları başladı
Şanlıurfa Turizmini Canlandıracaktı Ne olacak Bu Millet Hanı Projesi?
Şanlıurfa’da senelerdir kaderine terk edilen ve kiralayan firma ile yaşanan birtakım olumsuzluklar nedeniyle bir türlü turizme kazandırılamayan Millet Hanı kurtarılmayı bekliyor. Bugüne kadar hanın restore edilmesi projesi 7 vali eskitirken, Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ın Millet Hanı'na sahip çıkması bekleniyor.
Urfa Balıklıgöl'de Restorasyon Çalışmalarında Son Durum
Eyyübiye Belediyesi tarafından yürütülen “Halilürrahman Gölü’nün Doğu Girişindeki Kemerlerin Zemin Güçlendirme ve Restorasyon Uygulaması Yapım İşi” çalışmalarında son durum
Urfa Turizmi Nereye Gidiyor Urfa'ya Gelen Turistler Alışveriş Yapmak İstemiyor
Şanlıurfa'nın 2022 yılı turizm değerlendirmesinde önemli sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu..
Çakmaktepe Kazıları Şanlıurfa Turizmine Kazandırılıyor
Şanlıurfa Bozova'da Çakmaktepe Arkeolojik kazılarını ziyaret eden Vali Ayhan, Urfa Turizminin kazanımı olacak dedi.
Başkan Beyazgül Şanlıurfa için Yapılan ve Yapılacak Projelerini Anlattı
Şanlıurfa'nın 3 Yerel TV'nin canlı olarak yayınladığı programa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projelerini anlattı
Şanlıurfa'da Halk Ekmek Fabrikası Açıklaması
Zeynel Başkandan 'Halk Ekmek' açıklaması 3 Yerel TV'nin canlı olarak yayınladığı programa katılan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, projelerini anlattı. Halk Ekmek Fabrikası kurmak adına yürüttükleri çalışmalarda sona geldiklerini bildirdi.
Nihat Çiftçi'den Turizm Önerisi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa turizminin geliştirilmesi konusunda yeni önerilerde bulundu.
Alman arkeolog Schmidt, vefatının 8. yılında unutulmadı
Göbeklitepe'yi insanlık tarihine kazandıran Prof. Dr. KlausSchmidt vefatının 8. yılında 'Klaus Schmidt’in İzinde Göbeklitepe’ye Pedallıyoruz' etkinliği ile anıldı.
Alman arkeolog Schmidt, vefatının 8. yılında unutulmadı
Göbeklitepe'yi insanlık tarihine kazandıran Prof. Dr. KlausSchmidt vefatının 8. yılında 'Klaus Schmidt’in İzinde Göbeklitepe’ye Pedallıyoruz' etkinliği ile anıldı.
Arkeolog Schmidt, vefatının 8. yılında anılıyor  
Göbeklitepe'yi insanlık tarihine kazandıran Prof. Dr. Klaus Schmidt vefatının 8. yılında 'Klaus Schmidt’in İzinde Göbeklitepe’ye Pedallıyoruz' etkinliği ile anılacak.
Başkan Beyazgül: Bizim bu şehre yaptıklarımız bir akciğer naklidir
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün geçtiğimiz günlerde vatandaşlarla paylaştığı Kızılay Meydanı 2. Etap’ta kamulaştırılan yapıların yıkım işlemi başladı. Şanlıurfa’nın tıkanan damarlarını açtıklarını aktaran Başkan Beyazgül projenin bir ‘akciğer nakli’ olduğunu söyledi.
Eski Vali Erin: Şanlıurfa'ya çok yakıştı
Eski Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Şanlıurfa’nın İslam İşbirliği Teşkilatı tarafından 2023 yılı turizm başkenti seçilmesi ile ilgili “Nihayet! Şanlıurfa’ya çok yakıştı” dedi.
İslam ülkelerinin turizm kenti Şanlıurfa
İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa, İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Bakü'de gerçekleştirilen 11. Turizm Bakanları Konferansı'nda 2023 yılı turizm kenti seçildi.
Bungalov evler Urfa turizmine katkı sağlayacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin sahil ilçesi olan Bozova’da yerli ve yabancı turistlerin konaklayabilecekleri bungalov evlerin yapımı için altyapı çalışması başlatıldı.
Kızılkoyun Nekropol bölgesine dinlenme alanı eklendi
Şanlıurfa’da 10 yıl önce Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın başlattığı Kızılkoyun Projesi kapsamında Roma dönemine ait 2 bin 200 yıllık 103 kaya mezarının gün yüzüne çıkarıldığı Kızılkoyun Nekropol bölgesine dinlenme alanı eklendi.
Şanlıurfa son 5 kentin arasında yer alıyor!
İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa, Cumhuriyet’in 100. yılında “İslam Dünyası Turizm Başkenti” payesini almak istiyor. İslam İşbirliği Teşkilatı’nın haziran ayında gerçekleştireceği uluslararası toplantıyla belirlenecek ‘turizm başkenti’ seçiminde Şanlıurfa, son 5 şehir arasında yer alıyor.
Dünya Kupası'nda Göbeklitepe sergilenecek
Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş’nin girişimleri ile Göbeklitepe dikili taşı Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda sergilenmek üzere yola çıkıyor.
‘Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları’ konulu panel ilgi gördü
Turizm Haftası kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kızılkoyun Nekropolünde düzenlenen Ney dinletisi ve Şanlıurfa’nın Arkeolojik Kazıları konulu panele vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Göbeklitepe’de kültür etkinliği düzenlenecek
Göbeklitepe’nin Avrupa Megalitik Kültür Rotası'na dahil edilmesi münasebetiyle Göbeklitepe Ören Yeri’nde birtakım etkinlikler yapılacak.
Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş. ilk imzacı ve lansman ortağı ilan edildi!
Şanlıurfa Turizm Geliştirme A.Ş., Türkiye'de turizm alanında Glasgow İklim Eylemi Deklarasyonu'nun ilk imzacı ve lansman ortağı olarak ilan edildi.
Kırıkçı, Bakan Nebati ile yapılan görüşmeyi anlattı
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’yle Ankara’da yapılan ziyaretle ilgili açıklamalarda bulundu.
Şanlıurfa'nın turizmi için toplandılar
Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş.’nin paydaşları, 2022 yılı içerisinde yapılması planlanan etkinliklerle ilgili toplantı gerçekleştirdi.
Göbeklitepe Tasarım Koleksiyonu, Design Week Türkiye’de yer aldı
Şanlıurfa Turizmi Geliştirme A.Ş. doğal taş, mücevher ve bakır ürünlerden oluşan ‘Göbeklitepe Tasarım Koleksiyonu’ ile Design Week Türkiye’de yer aldı.
Emniyet müdürlüğü binasının yapımı ilçe meclisinden geçti
Haliliye Belediye Meclis Toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen iki önemli madde üyelerin oy birliğiyle kabul edildi.
Büyükşehirden Şok Bir Karar
Şanlıurfa’da adından son zamanlarda yaptığı başarılı çalışmalarla söz ettiren Şanlıurfa Turizmi Geliştirme AŞ. ile ilgili Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şok bir karar aldı. Belediye paydaşı olduğu şirketin ortaklığından çekiliyor.
Şanlıurfa Kültür ve Turizm Müdürlüğü Turizmciler ile Urfa'da Kaliteli Hizmet Toplantısı
Şanlıurfa'da otel yöneticileri kaliteli hizmet için buluştu. Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıda, otel yöneticileri kaliteli hizmet için buluştu.
Cumhuriyet Bayramı coşkusu Şanlıurfa turizmine yarayacak
Kültür ve inanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın hafta sonuyla birleşmesiyle kentteki oteller doldu.Turizmin parlayan yıldızlarından Şanlıurfa, sonbahar döneminde de ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.
Şanlıurfa turizminin lokomotifi Göbeklitepe
Göbeklitepe Dünyanın bilinen en eski ve en büyük inanç merkezi olan, UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Göbeklitepe, Şanlıurfa'nın turizmdeki lokomotifi haline geldi.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AA muhabirine, "Tarihin sıfır noktası"